Wpis z mikrobloga

Czy żeby wydobywać bitcoin a potem sprzedawać muszę mieć zarejestrowaną działalność gospodarczą ?
I jak wygląda sprawa sprowadzenia koparek, czy przy zakupie (z zagranicy) małej ilości powiedzmy 2-3 muszę to jakoś rejestrować czy po prostu zamawiam podłączam one mi kopią a ja się cieszę. Dzięki za odpowiedź.
#bitcoin
  • 11
@Pr0s_TaK: EH PANOWIE CORAZ WIĘCEJ AMATORÓW SIĘ PCHA DO ZABAWY HEHE MAM NADZIEJĘ, ŻE PRZEJDZIE TA NOWELIZACJA USTAWY I WYDOBYWANIE BITCOIN BĘDZIE MOŻNA CZYNIĆ TYLKO Z LICENCJĄ BO SERIO NIEKTÓRZY NIE MAJĄ ANI DOŚWIADCZENIA ANI WYOBRAŹNI I NA PRZYKŁAD SPRZEDAJĄ W DOŁKU

@Ezee: Zabrzmiałem zapewne zbyt poważnie. Jednak moja irytacja wynika z tego, że kiedyś ten tag był skupiskiem pasjonatów obeznanym z tematem. Ostatnio niestety pojawiają się tutaj bardzo banalne pytania, które zaśmiecają tag.

Nie widzę związku tego postu z tematem przytoczonego przez Ciebie artykułu. Sprzęt został konfiskowany, ponieważ elektronika nie miała certyfikatu wymaganego przez prawo UE (ew. krajowe, nie pamiętam).
@Pr0s_TaK: @MaybeTomorrow: @Roytai:
Robisz coś w sposób zorganizowany i ciągły - DG. Jak to opodatkujesz to jest osobna kwestia. Jeśli nie będziesz realizował zysku to nie będzie nic do opodatkowania ale jak twoja firma będzie non stop wykazywać stratę, to przygotuj się na częste kontrole ( ͡° ͜ʖ ͡°)