Wpis z mikrobloga

@cofko: tabakonline.pl i krolestwotytoniu.pl, ale nie faworyzuję żadnego z nich, ani nie wykluczam w przyszłości innych sklepów.
Higrometr z Gearbesta, chyba 16 zł, działa prawidłowo. Planuję kiedyś zakupić humi z analogiem z powodów czysto wizualno-estetycznych.
Nawilżacz Passatore, mały taki, wczoraj wywaliłem z niego akrylowo-polimerową galaretę, chyba zapleśniała, ale główny problem był z nieoddawaniem wilgoci. Teraz kupiłem Xikara, wygląda tak samo, ale czytałem że zalecają do niego ten gliko-propylen czy coś. Ja
@zolwixx: z tego co wyczytałem, to analogowe higrometry nie są dokładne i wymagają kalibracji, ja na razie mam swój i będę się przesiadał na cyfrowy (chociaż mam w planach higrometr podłączyć pod Raspberry Pi czy Atmegę :P).

Co do nawilżaczy też mam Xikary, wcześniej miałem CAO, ale strasznie szybko wysechł, tragedia. W wersji ekonomicznej można jeszcze kulki hydrożelowe kupić w kwiaciarni, to kosztuje grosze a jest tym samym co te wszystkie
@Logotyp: brogramizda
@cofko: nie są dokładniejsze, ale ciekawie wyglądają. cyfrowego nie mam zamiaru się pozbywać.
Co do nawilżaczy, to właśnie badam jak się zachowa humidor i zawartość. ostatni tydzień to było max 62%, niejednokrotnie 60% i małe spadki do 58.przydało by się stałe 65-70.
@zolwixx: Kup sobie saszetkę 20 gramową xikar boveda 65%, koszt około 12-15 zł, starcza na 3 miechy, ale w rzeczywistości można je regenerować poprzez zamknięcie na kilka dni ze spodkiem wody destylowanej w szczelnym pojemniku na żywność. Więcej na ten temat znajdziesz na youtubie po angielsku bądź na forum cigarafcionado.com.pl po polsku.

Fajny zawód, w sam raz dla osoby palącej cygara ;)

Teraz ważne pytanie, podaj mi wymiary Twojego humi wys
@Logotyp: mam taką małą saszetkę, dwie wywaliłem. poeksperymentuję następnym razem.

Zawód jak każdy. W tym roku nie było wyjazdu integracyjnego i cygara nie zostały spalone :(

Mam nietypowy humi, to jest turystyczny Xikar z półeczką na portfel (?!), zapalniczkę, obcinarkę i jakieś inne pierdółki. Ja tę półeczkę wyciągnąłem i wrzucam luźno, bo inaczej połowa z nich by mi nie weszła, wg producenta spód jest na 10 cygar http://www.xikar.com/email/2005_humidor.html
Wymiary wewnątrz, to:
@wyngorz: Tak pytałem, masz dobre wymiary. Czy zdarzyło Ci się zapełnić cały? Bo jestem ciekawy jaką masz pojemność, wydaje mi się, że całkiem ładną ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co do zakupów humików to mam zamiar też kupić z tabakaonline, albo taki z liściem, albo trochę tańszy :)
@brickleberry: nie wiem, nie jestem wytrawnym palaczem. na pewno sam format ma znaczenie (długość, grubość), ale nie wiem czy zaokrąglenia, to nie jest kwestia gustu. co innego Perfecto, bo one niejednokrotnie mają mocne zwężenia po obu stronach i takie cygaro inaczej uwalnia moc.
@brickleberry: jak już mówiłem, nie jestem palaczem, wincyj info w komentarzach
https://www.wykop.pl/wpis/25270901/moja-mala-wciaz-rosnaca-kolekcja-%CA%95-%E1%B4%A5-%CA%94-kuba-ni/

Najdroższe i jedno z najlepszych do tej pory to Vegas Robaina Unicos. Natomiast inne godne polecenia, to El Rey Del Mundo Demi Tasse (mały format, ale bardzo przyjemny), Alec Bradley Punk i Prensado, Joya de Nicaragua Cabinetta i nie znany mi w tym momencie z modelu Rocky Patel. Partagasów nie paliłem, RyJe jakoś niespecjalnie mi podeszły, podobnie jak Aging