Gorące dyskusje ostatnie 12h

Witam wszystkich.

Od czasu mojego ostatniego wpisu, wydarzyło się więcej niż mogliśmy się spodziewać. Opuściliśmy szpital z Wojtkiem we środę, zdążyliśmy dotrzeć do domu, po może 15 minutach, podczas karmienia, Wojtek przestał oddychać, zrobił się bezwładny, telefon na 112, przystąpiłem do reanimacji - 15 uciśnięć na 2 wdechy, (według sugestii dyspozytora) gdzieś po 3 seriach Wojtek zaczął dawać znaki życia, pierwsze pojedyncze kaszlnięcia, by po chwili płakać na całego, w tym momencie podjechała karetka.

Pulosksymetr pokazał saturację na poziomie 85%, kolejny odczyt to już 92% (można to uznać za normę z powodu dysplazji oskrzelowo-płucnej). Pani Doktor z załogi karetki zasugerowała zapalenie płuc. Zadecydowano o przewiezieniu na SOR w Krakowie - Prokocimu.

Na SORze stan określono jako dobry, wykluczyli zapalenie płuc, zrobili prześwietlenie. Uznali, że w sumie mogli by go wypisać, ale jako, że w tym samym dniu był wypisany z Oddziału Leczenia Żywieniowego to przekażą go na ten oddział na "reklamację" i oni zdecydują co dalej.

Wojtek został zatem przewieziony na OLŻ. Na oddziale pielęgniarka podsumowała nas, "że jesteśmy histerykami, że przecież mu nic nie ma i nie możliwe, żeby przestał oddychać"... Został zbadany przez doktorkę, która pełniła dyżur, powiedziała, że w płucach coś slychać, ale może to być związane z dysplazją. Ona nigdy wcześniej Wojtka nie badała i nie ma punktu odniesienia czy jest gorzej czy nie.
    Wczoraj był badany przez lekarzy z OLŻ, w sumie nie stwierdzili niczego, temperaturę miał 37,5*C potem spadła do 37,0*c. Zlecono dalsze badania. Możliwe, że w poniedziałek wypis.
    Dziś dowiedzieliśmy się, że to zapalenie oskrzeli, leczenie antybiotykami conajmniej tydzień.

Wrzucam w załączniku infografikę odnośnie resuscytacji krążeniowo-oddechowej, nie jest może idealna, chociażby ze względu na zapis 5:30:2 (5 wdechów, 30 uciśnięć, 2 wdechy - 5 pierwszych wdechów jest oddechami wykonywanymi tylko raz na początku resuscytacji i nie są powtarzane później.) Ja wykonywałem 15-2 według zaleceń dyspozytora ze 112, z tego co czytałem to nie jest błąd a nawet często bardziej polecane właśnie u niemowląt i dzieci ze względu na to częstsze są problemy z oddychaniem niż z krążeniem.

Może ktoś akurat coś z niej zapamięta, bo naprawdę nigdy nie wiadomo, kiedy może nam się ona przydać.

Ważniejsze wydarzenia będę w miarę możliwości opisywał pod tagiem #leczymywojtusia, więc jeśli ktoś chce to może obserwować/czernolistować.

#pomagajzwykopem #ratownictwo #999
    pokaż całość

odpowiedzi (67)

• odpowiedzi (132)

Aukcja charytatywna dla córki @robertt1969

Dzień dobry! Jestem tu świeży, ale widzę, że robicie fajne rzeczy.
    Witam się z Wami aukcją charytatywną, na którą wystawiam 30 minutowy co-drive ze mną po torze Motopark Kraków oraz dodatkowe 8 minut jazdy po torze moim profesjonalnym kartem wyścigowym, którym w 2015 roku zdobyłem Mistrzostwo Świata! Nie przeceniajcie tej bestii, bo ma 36 KM (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
    W trakcie spotkania gwarantuje moją opiekę, dobrą rade za kierownicą oraz rozmowy o motorsporcie, który tak bardzo kochamy.

Parę słów o mnie:
    Jestem profesjonalnym kierowcą wyścigowym z Krakowa. Swoją karierę zaczynałem, rzecz jasna, na kartach, gdzie też spełniłem swoje pierwsze sportowe marzenie, sięgając po Mistrzostwo Świata w 2015 roku. W zeszłym sezonie przesiadłem się na coś "mocniejszego" i zacząłem się ścigać Lamborghini Huracanem. Obecnie startuję w Lamborghini Super Trofeo Europe i jestem liderem stawki ze 111 pkt, a do końca sezonu brakuje tylko jednej rundy!
    Zapraszam Was na przejażdżkę ze mną (✌ ゚ ∀ ゚)☞

A teraz pare informacji o moim Audi, którym będziemy jeździć po torze:

AUDI RS3 480 KM

ROK PRODUKCJI: 2017
    MOC: 480 KM
    PRZYSPIESZENIE do 100 km/h: 3.4 s
    NAPĘD: 4X4
    SILNIK: 2,5 L
    SKRZYNIA: S TRONIC

Licytację zaczynamy od 1zł i trwa do godziny 22:00 dnia 23.09.2018r. a wygrany wpłaca pieniądze na zbiórkę: https://zrzutka.pl/pwfh78
    Biorąc pod uwagę charakter atrakcji, aukcja 18+. Jako, że jestem tu nowy, wrzucam zdjęcie z weryfikacją, że ja to ja. Dodatkowo w komentarzach kilka ujęć z sezonu.

Jak znajdę chwilę, to przywitam się z Wami jak należy, czyli zrobię rozdajo ;)

Więcej info o mnie, o wyścigach i o przedmiotach aukcji znajdziecie na mojej stronie.

Zapraszam do licytacji!

#robertt1969 #motorsport #kbasz #pomagamypaulinie #pomoc #pomagajzwykopem #wykopefekt #motoryzacja
    pokaż całość

odpowiedzi (82)