Wpis z mikrobloga

Mam problem. Zakupiłem tydzień temu telefon. Znalazłem ogłoszenie na OLX z interesującym mnie modelem dodam, że sprzedawca był z mojego miasta. Ustaliliśmy kwotę za telefon i umówiliśmy się na mieście w celu zakupu / sprzedaży. Podczas zakupu telefon wydawał się sprawny. Sprzedawca poinformował mnie, że telfon jest sprawny. Na drugi dzień pojawił mi się komunikat o tym że telefon nie może wyszukać karty SIM i uruchomi się ponownie. Za pierwszym razem zbagatelizowałem ten problem. Lecz po paru godzinach ponownie wystąpił problem z karta SIM. Poszedłem z tym do serwisu i powiedzieli mi, że procesor jest uszkodzony. Poinformowałem o tym sprzedającego i zażądałem zwrotu pieniędzy. Po czym otrzymałem taką wiadomość

Teraz sprzedawca ignoruje moje wiadomości. Co moge zrobić w takiej sytuacji, jest szansa na odzyskanie pieniędzy?

#olx
#oszukujo #prawo
Pobierz JasnyGwintCoTo - Mam problem. Zakupiłem tydzień temu telefon. Znalazłem ogłoszenie na...
źródło: comment_Atfz435ZpxvqhCAdh1cTBtsuMY91fr45.jpg
  • 26
@JasnyGwintCoTo: chodz mi o to że procesor zawsze mówią jak jest walnięta jakaś część co im się nie chce/ nie opłaca sprowadzać. Poszukaj jeszcze, może ktoś się jednak podejmie, niestety tak to jest jak się kupuje używki od nieznajomych z sieci, ryzykujesz, czasem się powiedzie, czasem nie, dziś sprzęt jest robiony na dwa lata, po tym czasie ma się zepsuć byś kupił nowy.
@benzdriver: Tak podczas zakupu ten komunikat się nie pojawił racja. Pierwszy raz pojawił się na drugi dzień, i wyskakuje co kilka godzin.Czyli prawdopodobieństwo pojawienia się tego komunikatu podczas zakupu był znikome. Jednak jak by nie patrzyć jest to wada urządzenia ukryta, o której osoba niezaznajomiona z sytuacją może nie wiedzieć. Sprzedawca zapewniał, że wszystko działa OK, jednak tak nie jest telefon ma uszkodzony procesor. To mam prawo czuć się oszukany.
@JasnyGwintCoTo Nie zrozum mnie zle, ale po pierwsze kupiles cos uzywanego. W kazdej chwili mogl sie ten telefon zepsuc. Na przyklad dwie godziny po zakupie. Bo uzywany.
Po drugie kupiles od kogos, kto nie jest znawca tego ( osoba fizyczna ) i nie musial miec jakiegokolwiek pojecia o problemie. Nie musial telefonu testowac itd.
Postaw sie w sytuacji sprzedajacego i zastanow, czy rzeczywiscie byla tu jego zla wola.
Spotkaliscie sie, mogles telefon
@benzdriver: polecam poczytać przepisy o rękojmi z KC art. 556 i następne. Znajdź mi tam przepis, który mówi, że rękojmia ma zastosowanie tylko do rzeczy nowych albo tylko od profesjonalnych sprzedawców albo jedno i drugie. Od razu spoiler: nie znajdziesz. Jak kupujesz od firmy to masz po prostu trochę lżej i trochę więcej możesz, ale rękojmia obowiązuje zarówno wśród osób fizycznych jak i w relacjach konsument - przedsiębiorca. A co do
@benzdriver: Tłumaczyłem, że na tyle na ile pozwalała sytuacja sprawdziłem telefon, i wtedy nic nie budziło moich zastrzeżeń. Mam prawo zakładać, że sprzedawca mnie oszukał. Mógł wiedzieć o problemie i go zataić. Polemizowałbym z brakiem wiedzy sprzedającego na temat telefonu. Oprócz telefonu, który od niego zakupiłem ma również sporo innych telefonu do sprzedaży czy to na części czy w całości. W tym kilka modeli tego telefonu który zakupiłem od niego.