Wpis z mikrobloga

@loczyn nie do końca się zgadzam. Ciężka praca, owszem, nauczysz się poprawnie rysować, będą zachowane proporcje, rysunek będzie poprawny technicznie - ale narysowany przez kogoś bez talentu nigdy nie będzie zachwycał, nie będzie miał 'tego czegoś', nie będzie magiczny, no po prostu nie będzie sztuką.
@caribbean: To może nie jest tutorial a speedpaint ale daje ogólny obraz i nawet tematycznie praca jest podobna. Głównie chodzi o rysowanie płaszczyzn narzędziem lasso i wypełnianiem ich kolorem, jakby w formie maski. Często można uzyskać ciekawe struktury małym nakładem pracy jeśli oczywiście rozumie się jako tako perspektywę. Jeśli chcesz się bawić warstwami to na taki kształt można później nakładać dowolny detal bez obawy przed zamalowaniem reszty sceny lub utratą oryginalnego
@kokierspaniel: Najlepsze jest to że koleś coś tam gryzmoli, gryzmoli, gryzmoli przez 15minut, a nagle się pojawia perspektywa i jakaś sceneria z tego przypadku.
On od początku działa wg. jakiegoś planu, czy robi co wyjdzie i stara się dopasować?
Ty też tak robiłeś?
@loczyn nie do końca się zgadzam. Ciężka praca, owszem, nauczysz się poprawnie rysować, będą zachowane proporcje, rysunek będzie poprawny technicznie - ale narysowany przez kogoś bez talentu nigdy nie będzie zachwycał, nie będzie miał 'tego czegoś', nie będzie magiczny, no po prostu nie będzie sztuką.


@anenya: pitu pitu dla ludzi ktorym sie nie chce usiasc i #!$%@? i tlumacza swoje lenistwo tym ze tamten sie urodzil z czyms, a ja nie.
@anenya: Predyspozycje (albo dla innych - talent) to nic innego jak praca wykonana wczesniej tylko w inny sposob.
Przykladowo mi mowiono ze mam talent.
Moj talent polega tylko na tym, ze za młodu duzo bawilem sie klockami (wyczucie przestrzeni 3D), rysowalem i malowalem duperele (wyrobienie reki), lepilem z plasteliny (przestrzen i rzezba) no i pozniej tez cwiczylem kulturystyke (wiedza z anatomii), to wszystko procentuje teraz przy grafice.
Nie urodzilem sie z