•  

#cpp #programista #cplusplus #pomocy

Potrzebuję pomocy. Mam dane zadanie i o ile nie mam problemu z tablicami to wplecenie w to funkcji w taki sposób jaki mam zadany sprawia mi kłopot.

Wczytać dane do tablic a[N] [N] i b[N] [N], gdzie N to dowolna stała. W tablicy a obliczyć za pomocą funkcji sumę elementów podzielnych przez 5 w 3 pierwszych kolumnach, zaś w tablicy b obliczyć sumę elementów podzielnych przez 2 w 4 pierwszych kolumnach. Wydrukować różnicę między tymi sumami.

Wiem, że funkcja ma zawierać 3 dane wejściowe ('która tablica, ile kolumn do zliczenia, przez jaką liczbę podzielne liczby), ale nie wiem jak to zrobić.

•  

int zliczkolumny(int tablica[n][n], int ilekolumn, int dzielnik)
      {
      int suma{};
      for (int i = 0; i < n; i++)
      {
      for (int i2 = 0; i2 < ile_kolumn; i2++)
      {

if (tablica[i][i2] % dzielnik == 0)
      suma+=tablica[i][i2];
      }

}
      return suma;

}

+: rtoz
    •  

@Czarny_muflon: Dzieki za odpowiedz :)

stworzylem cos takiego i mi to zle zlicza:
      using namespace std;
      int c,d,roznica;
      const int n=3;
      int a[n][n];
      int b[n][n];
      int zliczkolumny(int tablica[n][n], int ile_kolumn, int dzielnik)
      {
      int suma;

{
      {
      for (int j = 0; j < ile_kolumn; j++)
      if (tablica[i][j] % dzielnik == 0)
      suma=suma+tablica[i][j];

}

}
      return suma;
      }

int main()
      {

{
      for (int j = 0; j < n; j++)
      {
      cout<<"podaj liczbe do tablicy a"<<endl;
      cin>>c;
      cout<<"podaj liczbe do tablicy b"<<endl;
      cin>>d;
      a[i][j]=c;
      b[i][j]=d;
      }
      }
      roznica=zliczkolumny(a, 3, 5)-zliczkolumny(b, 3, 2);
      cout<<"roznica to: "<<roznica;

}
      any help?

•  

@rtoz:

Powinno być "int suma{};", a nie "int suma;" - wtedy będzie działać. Jeśli tak wpiszesz to zmienna zostanie zainicjalizowana właściwym zerem (np. dla double byłoby to 0.0). (Bez inicjalizacji, przy zmiennych lokalnych, nie ma pewności jaka wartość znajdzie się tam na początku). Dodatkowo {} niepozwala na niejawne konwersje mogące spowodować, potencjalnie, utratę części wartości zmiennej np. z double na int.

•  

@Czarny_muflon: nie zmienia to nic, usunąłem to jak chcialem zmieimniac jakieś właśnie takie niuanse żeby zadziałało.

•  

@rtoz:

Inicjalizację za pomocą {} wprowadzono w c++11
      Niektóre kompilatory.(a na pewno g++) wymagają dodatkowego infa przy kompilacji, że chcesz z niego korzystać. Dopisanie takiej komendy, albo zamiana na int suma = 0 powinno rozwiązać sprawę.

•  

@Czarny_muflon: za Twoją radą wstawie uzupełnie to z powrotem. mam nadzieję, że zadziała. :) dzieki

•  

@Czarny_muflon: Faktycznie miałeś rację, działa. :) byłem przekonany i w zasadzie teraz jestem aż zmieszany, bo probowalem z {} jak i bez... chyba wczoraj nie był mój dzień po prostu :) w każdym razie po prostu dzięki :)

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Udało się! Po 40h na SORze przyjęli mnie na oddział. Jutro w końcu zaczną się badania na serio. Na pierwszy rzut rozszerzona morfologia i tomografia. Potem pewnie gastro i kolonoskopia.

Wyniki do tej pory z tego co się dowiedziałem:

USG mało miarodajne - jest czegoś dużo, wygląda jak, ale cholera wie, choć na niekorzyść wpływa, że są to zmiany lite a nie wodne

RTG klatki piersiowej czyste

Morfologia - wyników nie widziałem, ale widział je ordynator SOR , którym okazał się być znajomy ojca (a że mamy mało popularne nazwisko to skojarzył i zapamiętał). Wyniki w normie, czyli generalnie organy działają.

Innych badań nie miałem, więcej jutro. Teraz rozkoszuję się wygodnym łóżkiem w dwuosobowej sali z widokiem na Cerkiew i wybieg miśków z ZOO. Jestem pozytywnie zaskoczony dobrym wykończeniem szpitala, bo obawiałem się, że będzie sieczka jak w innym starym budynku na Narutowicza, gdzie rodziła się moja córka (do tej pory mam dreszcze jak przypomnę sobie ten odpadający tynk i sypiące się ściany.

Niestety tutaj w szpitalu nie będzie możliwe ewentualne leczenie, więc sondujemy już Banacha i Wieliszew "w razie w".

W poprzednim wpisie nie zrobiłem komentarza "do wołania" bo nie sądziłem, że wzbudzę takie zainteresowanie, a zawołanie tylko piszących i proszących w komentarzach i prv z komórki będzie dość uciążliwe, witam więc teraz wszystkich opisujących i komentujących. Jak ktoś będzie chciał znać dalsze relacje niech plusuje komentarz "do wołania". Jak ktoś się poczuje urażony wołaniem - sorry nie miałem jak inaczej tego ogarnąć.

DZIEKUJĘ TEŻ JESZCZE RAZ ZA CAŁE WSPARCIE OD WAS! Fajnie jest wiedzieć, że ktoś prawie zupełnie anonimowy życzy co zdrowia od tak - z dobroci serca, bo jest się kumplem lub kumpelą z portalu że śmiesznymi obrazkami.

#zdrowie #rak #nowotwory
    pokaż całość

odpowiedzi (117)

• odpowiedzi (7)

#steam #gry #globaleliteshop #thiswarofmine

#rozdajo #rozdajosteam This War of Mine. Losujemy wsrod plusujacych jutro kolo 20. Nie biorą udziału ludzie od patostrimów i osoby które uznamy za toksyczne, całą resztę zapraszamy :)

pokaż spoiler Mozecie u nas kupic KAZDA gre/dlc jakie jest dostepne na Steam. Ceny to 93% aktualnej steamowej ceny jezeli decydujecie sie na zakup na allegro, lub 80% aktualnej steamowej ceny jezeli decydujecie sie na zakup bez allegro (wtedy zapraszamy do kontaktu na PW na wykopie)

pokaż spoiler Co oznacza aktualna steamowa cena? To cena która widnieje na stronie gry w sklepie steam w polskiej strefie cenowej. Promocje steam mozna laczycz nasza oferta. Przykladowo: gra normalnie kosztuje 100zl, ale obecnie na Steam mozna ja kupic za 50zl, bo zostala przeceniona o polowe. Wiec u nas zaplacicie wtedy 40zl (80% z przecenionej ceny).

pokaż spoiler Wszystkie gry to legalnie gifty zakupione bezposrednio na Steam w polskiej strefie cenowej (zadnych VPN i innych kombinacji)

pokaż spoiler Nasza oferte allegro znajdziecie na http://globaleliteshop.pl, jezeli tam nie ma tego czego szukacie to napiszcie, wystawimy lub zalatwimy sprawe poza allegro.

pokaż spoiler I na koniec juz, prowadzimy tez skup przedmiotów z gier #csgo #dota2 #h1z1 i z kazdej innej gry której przedmioty sa dostepne na rynku steam. Jezeli macie cos na sprzedaz zapraszamy do kontaktu bezposrednio na naszym profilu steam
    pokaż całość

odpowiedzi (12)