Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Hej,

  Dziś zapraszam do zapoznania się i wykopywania mojego najnowszego przepisu na Carbonarę. Jest to bardzo szybkie, smaczne i stosunkowo tanie danie, do ogarnięcia nawet w 15 minut.

  Osobom, które nie śledzą tagu chciałem też przypomnieć, że w weekend opublikowałem wpis dotyczący sosu do pizzy. Co do samej Carbonary, to oczywiście jest bez śmietany. Aby było bardziej tradycyjnie, zamiast boczku lepiej użyć guanciale, czyli wieprzowych policzków. Wiem jednak, że większość z Was może mieć problem z ich kupnem w Polsce, więc na potrzeby tworzenia przepisu też użyłem boczku. Jeśli ktoś jest z #kielce to mogę podać miejsce, gdzie możecie kupić guanciale ;)

  Jeśli macie jakieś pytania lub uwagi pytajcie tutaj, w wiadomości prywatnej lub w komentarzach. Każdemu postaram się pomóc w miarę posiadanej wiedzy i umiejętności.

  Miło mi poinformować również, że postęp moich prac nad testami przechowywania ciasta jest już bardzo zaawansowany (już sprawdziłem wszystko co chciałem i zrobiłem szkic, teraz muszę tylko zrobić zdjęcia i wszystko będzie gotowe).

  W przyszłym tygodniu zajmiemy się tiramisu, sposobami przechowywania ciasta na pizzę, przepisami na klasyczne pizze (mam gotowe około 8) lub czymś innym. Wybierzcie proszę w ankiecie ;) Jeśli macie pomysły na jakieś inne potrawy, których wykonanie chcielibyście zobaczyć proszę piszcie komentarze lub prywatne wiadomości ;)

  Osoby, które chcą, aby wołać je do kolejnych przepisów proszę o plusowanie komentarza poniżej. Osoby, które już są na liście nie muszą plusować tego komentarza, bo już na niej są ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Pozdrawiam i życzę miłego dnia!

  _______________________________________________
  Wołam zainteresowanych, którzy wyrazili chęć wołania. Jeśli ktoś nie chce być wołany proszę o wiadomość prywatną.

  PS Jak chcecie można też obserwować tag #kuchniamg78, gdzie trochę częściej będą pojawiać się jakieś przepisy.
  pokaż całość

  odpowiedzi (80)

 • avatar

  Co powiecie na to?
  #ewakuacjaboners

  odpowiedzi (26)

 • avatar

  Drogie #rozowepaski z #czestochowa o 17 na Biegana protest kobiet. Postulaty: m.in. dostęp do zabiegu przerwania ciąży do 12. tygodnia, refundowaną antykoncepcję oraz edukację seksualną w szkołach. A więc nie przewiduje nic rewolucyjnego, to raczej europejski standard. Ja się wybieram.

  #gownoburza za 3, 2, 1...
  #protestkobiet #kobiety #prawakobiet
  pokaż całość

  odpowiedzi (294)