Wpis z mikrobloga

Jakim cudem w Islandii przyjmujacej głównie Polaków liczba gwałtów na 100 mieszkańców jest prawie taka jak w upadajacej Szwecji?
Czy to nie sugeruje, ze wysoka liczba gwałtów na Zachodzie nie musi wynikać w całości z liczby przyjętych uchodźców muzułmańskich, ale jest w jakiejś części skutkiem powszechniejszego zgłaszania tych przestępstw, a nie jak bywa w Polsce "lepiej nic nie robić bo wstyd"?
Co ciekawe gorszy bilans gwałtów niz Szwecja ma Anglia.
A w Serbii gwaltow naprawde jest prawie 4 razy mniej niz w Polsce?
Dlaczego przyjmujące imigrantów z Afryki Portugalia czy Hiszpania maja podobny a nawet nizszy wskaźnik gwałtów niz Polska? I to jeszcze przy temperamencie południowców?
Dlaczego liczba gwaltow w Niemczech w roku najwiekszego nasilenia imigracji (2015) spadla? Wykop mówil cos innego.
Dlaczego przyjmujące imigrantów nawet milionami Niemcy i Holandia maja wskaźnik stosunkowo niewiele wyzszy niz Czesi?

Anglia i Walia - 62,07 gwaltów na 100 tys. mieszkancow
Szwecja - 56.88
Islandia - 54,09
Irlandia pln - 38,66
Francja - 19,49
Luxemburg - 12,08
Niemcy - 8,54
Holandia -7,07
Czechy - 5,67
Portugalia - 3,61
Polska - 3,24
Hiszpania - 2,65
Bulgaria - 1,65
Slowacja -1.60
Grecja - 1,12
Serbia - 0,86

Ciekawie się robi gdy zerkniemy w statystykę napaści seksualnych
38 milionowa Polska - 500 przypadkow
1,8 milionowa Irlandia Północna - 2159 i średnia najwyzsza obok Szwecji.

Cos mi sie zdaje, ze kultura rodzimych mieszkancow i to jak podchodza do kwestii gwaltu ma wiekszy wplyw na statystyki niz liczba przyjetych imigrantow. W krajach o silnym wplywie katolicyzmu gwaltow jest malutko czy przyjmuja imigrantow czy nie. Wyjatkiem jest Irlandia, ale tam sa wplywy anglosaskie i to tez ma znaczenie.
Czesi - tu jest wplyw regionu Europa Wschodnia, ale nie ma wplywu Kosciola (wiekszosc Czechów to ateisci) i liczba gwaltow juz lekko rosnie i róznica miedzy ateistycznymi Czechami a katolicka Slowacja jest juz kilkukrotna.
Ale czy to sa faktyczne dane gwaltow czy tylko te ujawnione?
Ile kobiet w Polsce nie zglosi gwaltu "bo wstyd"a ile nie zrobi tego na Zachodzie?

zrodlo

#neuropa #4konserwy #przemocseksualna
  • 23
@szurszur: Irlandia Północna ciekawie wygląda biorąc pod uwagę, że jest tam niewielu nieeuropejskich imigrantów a samo lokalne społeczeństwo jest dosyć konserwatywne i chyba nawet bardziej niż w Polsce
Wejdz w tabelke. Takie rzeczy sa raczej w dwoch innych pozycjach.


@szurszur: Nie będę wchodzić w żadne tabelki. Oglądałem program o islandzkich małżeństwach, których jest bardzo mało i nawet związki partnerskie są średnio popularne bo zazwyczaj kobieta ma dzieci z kolesiem ale nie są parą. Układy bardzo luźne więc nic dziwnego, że sporo patologii więc Islandia jest niezbyt reprezentatywnym statystycznie przykładem więc w te gwałty bym nie wplątywał Polaków czego nawet
@szurszur: Po pierwsze nie działa mi link do zrodla.Po drugie coś tutaj jest nie tak.Dane niemieckiej policji mówią zupełnie co innego.W 2016 roku tzw. uchodźcy popełnili w Niemczech 15 razy więcej przestępstw seksualnych takich jak molestowania i gwałty niż Niemcy. Na 1 milion Niemców mieszkających w kraju pojawiły się 54 podejrzenia o przestępstwa seksualne, a jeśli chodzi o azylantów na 1 milion przebywających w Niemczech przypadało 819 podejrzeń o gwałt czy
dom_perignon - @szurszur: Po pierwsze nie działa mi link do zrodla.Po drugie coś tuta...

źródło: comment_fwg3Faclq7TLjpa8o6rrpDfhthHZ98xl.jpg

Pobierz
@szurszur: Tak,gwałt i napastowanie.

Ale to sa dane z 2016 a ja pisalem o 2015.


Wiem,ale postawiłeś przecież pewną tezę:

Czy to nie sugeruje, ze wysoka liczba gwałtów na Zachodzie nie musi wynikać w całości z liczby przyjętych uchodźców muzułmańskich, ale jest w jakiejś części skutkiem powszechniejszego zgłaszania tych przestępstw,


Raczej wynika z obu zjawisk.
@szurszur: kompletnie różne zasady zgłaszania przestępstw. W jednym kraju każde zgłoszenie molestowania będzie uznane za zgwałcenie, w innym - dopiero gdy sprawca zostanie skazany.

Myślę, że dobrą miarą jest porównanie zgłaszanych zgwałceń zbiorowych, bo tu odpadają pierdoły w rodzaju "opowiedział mi sprośny dowcip w pracy" albo "w sumie to już nie kocham męża, więc nasze ostatnie 200 stosunków było tak naprawdę gwałtami".

Islandia

http://icelandmonitor.mbl.is/news/news/2015/12/18/99_gang_rapes_in_the_last_six_years/

około 100 gwałtów zbiorowych w ciągu 6
@szurszur: w sumie mam jeszcze prościej

Polska

2500 skazanych za zgwałcenia (nie za inne przestępstwa seksualne, tylko konkretnie za zgwałcenia).

W przeliczeniu na 330 000 typa w Islandii dałoby to 25 skazanych odsiadujących za to wyrok.

Teraz wystarczy porównać odsetek siedzących w Islandii za zgwałcenie i mamy dokładne porównanie pomiędzy naszymi krajami.

Nie byłem w stanie dokopać się do informacji, ile konkretnie takich więźniów tam jest, ale w sumie wszystkich skazanych