Wpis z mikrobloga

2 573 - 1 = 2 572

Tytuł: Działa Nawarony
Autor: Alistair MacLean
Gatunek: wojenna
★★★★★★★★

Akcja dzieje się podczas II wojny światowej. Nowozelandczyk kapitan Keith Mallory, partyzant i wybitny alpinista, dowodzi 5-osobową grupą specjalną. Jej zadaniem jest dotarcie na grecką wyspę Nawarona i wysadzenie umiejscowionych tam przez Niemców tytułowych dział. Mogą w ten sposób uratować życie ponad 1000 żołnierzy stacjonujących na pobliskiej wyspie Cheros. Misja pod każdym względem wydaje się niewykonalna.

Mimo, że historia jest fikcyjna, to napisana jest bardzo wiarygodnie. Największe wrażenie robiły na mnie opisy trudnych warunków jakie bohaterowie musieli przetrwać: zimno, deszcz, śnieg, brak snu, ból, niekończąca się wspinaczka po skałach, niebezpieczeństwo czyhające z każdej strony. Wciągały mnie one jeszcze bardziej niż sama fabuła. Książkę czytało mi się szybko. Na pewno z chęcią sięgnę po kolejne książki tego autora, zwłaszcza po "Komandosów z Nawarony", która jest luźną kontynuacją "Dział Nawarony".

#bookmeter #czytajzwykopem #ksiazki
budgie - 2 573 - 1 = 2 572

Tytuł: Działa Nawarony
Autor: Alistair MacLean
Gatune...

źródło: comment_TiJeWNYLwTHZAuLCwIroFsEUzBNZlqb4.jpg

Pobierz
  • 13
@budgie: Jeno uważaj, bo o ile pamiętam, to "Komandosi z Nawarony" to kontynuacja napisana po nakręceniu filmu z "Dział...". Tak więc nie zdziw się niektórymi wątkami których w książce nie było ;)