Wpis z mikrobloga

Czyli jest tak, jak początkowo podejrzewałem.

Rheinmetall chce pójść podobną drogą jak w Rumunii i oferuje nam zaprojektowanie Nowego Czołgu Podstawowego z przeniesieniem końcowego montażu do Gliwic. W przypadku Rumunów Agilis ma być prawie cały produkowany i montowany na miejscu (jedynym importowanym elementem z Niemiec ma być powerpack) i jest możliwe, że taki sam ruch RLS wykona wobec nas.



#wojskopolskie #wojsko #czolgi #militaria #militaryboners #technologia
piotr-zbies - Czyli jest tak, jak początkowo podejrzewałem. 

Rheinmetall chce pójś...
  • 8
@piotr-zbies: Tak z innego tematu ale trochę mnie śmieszyło jak mon i cała reszta anulowała projekt "Anders" (2010) czyli praktycznie mówiąc czołgu lekkiego/Wozu wsparcia ogniowego, a teraz US Army rozpoczęło proces szukania właśnie nowego lekkiego czołgu wsparcia ogniowego, armia chin tak samo wprowadziła już chyba w 2013 czołg lekki na uzbrojenie. Ale w Polsce zdecydowali że to niepotrzebne jak zawsze, teraz jakby anders był po 5-7latach służby lub testów byłby bardzo
@piotr-zbies: Fakt mój błąd, co nie zmienia faktu że byłby dobrym towarem eksportowym ze 105 lub 120mm armata a w naszym wojsku mógłby zastąpić stare i niemodernizowalne t-72 i częściowo pt-91 jako wóz wsparcia ogniowego.