Wpis z mikrobloga

@BRACIA_PlERDOLEC:

[Cennik opłat za świadczenie niepowszechnych usług pocztowych PACZKA24 i PACZKA48 w obrocie krajowym dla klienta indywidualnego](http://www.poczta-polska.pl/hermes/uploads/2016/10/Cennik-opłat-za-świadczenie-niepowszechnych-usług-pocztowych-PACZKA24-i-PACZKA48-w-obrocie-krajowym-dla-klienta-indywidualnego.pdf)


14. Zwrot przesyłki do nadawcy po wyczerpaniu możliwości doręczenia odbiorcy:

jak opłata za usługę odpowiednio do masy i rodzaju nadanej przesyłki, z doręczeniem pod adres wraz z pozostałymi zasadami ujętymi w poz. 15 – 22


15. Pobranie:

podlega zwrotowi opłata za usługę dodatkową wniesiona w momencie nadania przesyłki
@BRACIA_PlERDOLEC następnym razem bierz 2x koszt przesyłki na konto. Jak ktos nie chce wysłać tych 30 zeta, to jego problem.
Teoretycznie możesz dochodzic sadownie zwrot kosztów, ale nie ma 100% pewności że się uda. Jeśli nie szkoda Ci kolejnych 30 na pozew w e-sadzie, to możesz spróbować dac delikwentowi nauczkę. Dostanie też do zapłacenia koszty sądowe.
@taktoto: chciałem pójść typowi na rękę, sprawiał wrażenie naprawdę zainteresowanego tą ofertą. Teraz chyba zacznę brać zaliczkę przed wysyłką. Z sądem to może przesada ale chodzą mi po głowie myśli aby dać jego numer w ogłoszeniu ze świeżbiakami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Envelo
Jak w skrócie wygląda wysyłka paczki z envelo i czy w ogóle mam możliwość wysłania z małej miejscowości? Bo nie za bardzo wiem o
@BRACIA_PlERDOLEC: Jeśli masz w miejscowości placówkę Poczty (nie tylko agencję pocztową) to tak - płacisz, drukujesz, idziesz na pocztę. Co prawda jest szansa, że w małej miejscowości panie w placówce nie są zbyt dobrze zaznajomione z obsługą naszej paczki i może to trochę potrwać ( ͡° ʖ̯ ͡°).
@Envelo: To prawda. Nawet w mieście czasami ta etykieta budzi popłoch. Raz Pani mi spanikowała, że musi się do intranetu zalogować, a ona zgubiła karteczkę z hasłem! Jakie zdziwienie było jak po prostu zeskanowała paczkę i pokazało jej się, że wszystko jest OK. Kolejka emerytów za mną nie była za szczęśliwa, że tyle jej to zajęło.