Wpis z mikrobloga

Czy są tutaj jacyś dietetycy z doświadczeniem? Zastanawia mnie jak duży wpływ mają fast-foody na funkcjonowanie organizmu i mózgu.

Generalnie jestem bardzo wybredny jeśli chodzi o jedzenie. Jestem uzależniony od fast-foodów, głównie pizza, ostatnio jadłem dużo z #mcdonalds. Ale to jest takie ścierwo, że już tego nie tknę. Dopiero tydzień na detoksie, a już czuje kolosalną różnicę.

Przechodząc do sedna, czy powinienem tego typu jedzenie całkowocie wyeliminować z diety, czy jest jakaś magiczna liczba dni, po których będę mógł zjeść pizze/burgera bez powikłań? Tylko niech mi #mirkokoksy nie mówią, że liczą się tylko kalorie i żebym jadł co chce.

#dieta #dietetyka #pytanie
  • 10
@ErmannoScervino: pizza jedna od drugiej się różni, nie jest to aż taki fastfood jeśli jest dobrze wykonana i podana w dobrej porze dnia. Kiedyś zrobiłem sobie tydzień z fastfoodami, tylko kfc i mak oraz czasem burger king. Bardziej się po tym pociłem, ciężko miałem się wyspać i zasnąć, koncentracja też mogła być lepsza. Po tym wszystkim dieta 5 posiłków, cola zastąpiona wodą, herbata bez cukru, kurczak i twarożek, ogólnie wszystko w
@ErmannoScervino liczą się tylko kalorie i możesz jeść co chcesz, nie ma czegoś takiego że możesz zjeść pizze raz na tydzień bo jak będziesz jadł częściej to cukrzycy dostaniesz. Jeżeli będą ci się makroskładniki zgadzały to możesz jeść tylko pizze
@ErmannoScervino bo możesz jeść co chcesz, masz ochotę na pizze to jesz pizze jak masz ochotę na kurczaka z ryżem to jeż kurczaka z ryżem. Każdy reaguje inaczej na konkretne potrawy, jednemu będzie ciężej po takim burgerze a drugi się porzyga po marchewce z groszkiem bo ma uraz z dzieciństwa.
@So_I_Scream wiadomo że mikroelementy też są ważne ale to już trzeba ustalać osobno pod badania nie ma tak że przy tej diecie masz niedobory tego a przy tamtej czego innego. Z tym "liczą się tylko kalorie" to specjalnie tak napisałem bo OP zaznaczył że takich wiadomości nie uznaje