Wpis z mikrobloga

#vipps nie działa już 14 godzin. Sklepy tak fizyczne jak i internetowe liczą straty w setkach tysięcy-milionach.

Czasem ludzie do mnie zagadują ws. integracji VIPPS z ich systemem sprzedażowym. Zawsze odradzam z uwagi na wysoka niekompetencję pracujących tam ludzi i błędy w samej platformie. Do dziś nie naprawiono wielu krytycznych błędów w API które mogą prowadzić do błędów w transferze środków. Support techniczny jest dostępny jedynie drogą mailową, zwyczajowo unika odpowiedzi i, co ciekawe, umiejscowiony jest w Indiach i działa wg tamtejszych godzin pracy.

Ale nie.. odtrąbiony sukces Vipps na arenie lokalnej. Kolejni (dużo lepszy!) konkurenci znikają w zastraszającym tempie a Vipps totalnie zdominował lokalny rynek mikropłatności. To wszystko pierdzulnie bardziej niż bitcoin ( ͡° ͜ʖ ͡°)

takie rzeczy tylko w #norwegia
  • 7
@ulath: Dużo ludzi uwielbia co jest problemem dla handlu - handel musi zaimplementować płatności VIPPSem bo tego ludzie chcą. A - wierz mi bądź nie - duży handel, delikatnie mówiąc, nie jest zachwycony tym jak VIPPS operuje.

Generalnie DNB świetnie to rozegrało (co swoją drogą kosztowało ich majątek) by sprawić że popularnością aplikacji wymogą jej wdrożenie we wszystkich liczących się sklepach.
@ulath: Klarna - oddzielna historia. Nie dalej jak wczoraj udało mi się zapłacić jako mój szef (na fakture - 14 dni) nie znająch jego danych osobowych. Te - automagicznie - same wskoczyły w odpowiednie miejsca jedynie na podstawie adresu email i kodu pocztowego.
Z punktu widzenia ochrony danych osobowych i samych płatności to dramat. Ale ludzie kochają...

I tak, w telegraficznym skrócie, robię stronki :P
@RoBee: brakuje innowacji, zgoda, i chociaz powstają Alior/T-Mobile sync, blipy i inne to skala zmian jest mniejsza. Niemniej innowacje powinny iść w parze z jakością i zrozumieniem dla aspektów bezpieczeństwa przetwarzania danych - a tego brakuje w ww. platnosciach
@zaporylie moim zdaniem rozwój Vippsa zaskoczył samych implementatorów. Jako łatwe narzędzie do płatności pomiędzy użytkownikami jest super, jako metoda płatności już średnio.