Wpis z mikrobloga

ja do mamy ze łzami w oczach:
- Jestem nikim, nic nie umiem , uczę się , kuje całe dnie a moje oceny są gorsze nich moich koleżanek które całe dnie spędzają z innymi na mieście, wyjeżdżają na rodzinne weekendy itp. Jestem tępa, brzydka , mam trądzik , nigdy się z niego nie wylecze ,nigdy nikt mnie nie zrozumie i nie pokocha , całe życie będę sama , jestem pośmiewiskiem klasy, nie różnie się od śmiecia !
A moja kochana mama na to:
- Nie przejmuj się. Ziemniaki masz na patelni.

#depresja #psychologia #zdrowie #medycyna #gorzkiezale #zalesie
  • 22
@Marbarella: Oczywiście, że tak. Jeśli dla kogoś oceny w szkole, trądzik bądź wizja spędzenia życia samemu jest powodem do samobójstwa to świadczy tylko o jego słabości, żeby nie mówić głupocie. Co prawda nie jest to w stu procentach ich wina, bo te norny wykreowały masy, aczkolwiek z perspektywy dorosłego człowieka są to problemy błahe.

ps. mówimy o młodzieży. Jak komuś mamusia szykuje ziemniaki z patelni to chyba nie ma już 30
Jeśli dla kogoś oceny w szkole, trądzik bądź wizja spędzenia życia samemu jest powodem do samobójstwa to świadczy tylko o jego słabości, żeby nie mówić głupocie


@2phonepiotrus: a co jeśli dla kogoś powodem do samobójstwa jest nierównowaga neuroprzekaźników w mózgu?
a co jeśli dla kogoś powodem do samobójstwa jest nierównowaga neuroprzekaźników w mózgu?


Nie sądzę, by nierównowaga neuroprzekaźników w mózgu była dla kogoś bezpośrednim powodem do targnięcia się na swoje życie.

( ͡° ͜ʖ ͡°) "Mamo, nierównowaga neuroprzekaźników w mózgu nie dawała mi spać. Zdecydowałem się odejść". ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@rybsonk:
@2phonepiotrus: #!$%@? co xD wiesz jak działają neuroprzekaźniki? Że twój nastrój od nich zależy? Że nie masz na to wpływu?

To tak jakbyś tłumaczył komuś, że to nie deficyt produkcji insuliny sprawił że są chorzy na cukrzycę typu 1
@rybsonk: Hoho, widzę koleżanka tak bardzo się wczuła, że nie zauważyła dobitnego sarkazmu. Ilu Panów jeszcze mam Ci nastawiać byś to dostrzegła? ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Przecież to oczywiste, że neuroprzekaźniki niezależnie wpływają na człowieka, jednak nie są one BEZPOŚREDNIM powodem, dla którego ten targa się na swoje życie. Są jedynie iskrą