Wpis z mikrobloga

Ogólnie tak mam, że po bieganiu zdarza mi się strasznie kaszleć.
Biegłam na przystanek, bo myślałam, że ucieknie mi autobus ( a jeszcze czekałam). A teraz kaszlę jak #!$%@?, ludzie na mnie patrzą jakbym ich chciała jakaś dżumą zabić. Mi jest głupio i próbuje nie kaszleć co doprowadza do jeszcze wiekszych dusznosci. Gdyby ludzie mogli zabijac wzrokiem to nie pisalabym teraz tych #gorzkiezale.
Jest mi tak głupio i dziwnie ( ͡° ʖ̯ ͡°)( ͡° ʖ̯ ͡°)( ͡° ʖ̯ ͡°)( ͡° ʖ̯ ͡°)niech mi ktoś pomoże
Ratunku ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#przegryw #autobusy #poznan #bieganie
  • 24
@mokry_sen_polonisty:
Po prostu na zewnątrz jest za zimno, a ty do tego biegłaś sprintem po długiej przerwie. Spróbuj w jakimkolwiek ćwiczeniu doprowadzić się do granic wytrzymałości, a zobaczysz że jest tak samo: Szybciej oddychasz, wciągasz o wiele więcej zimnego powietrza, w krótkim czasie i zaczynasz kaszleć.
Każdy kto biega w zimę też tak ma.
@mokry_sen_polonisty nie mówię, że masz rozwiniętą pelnoobjawową astmę, ale coś jest na rzeczy. Astma to przewlekły stan zapalny oskrzeli związany z ich nadreaktywnością. Tak jak niektórzy powyżej pisali zimne powietrze podrażniło oskrzela i zaczęły się duszności i kaszel. No i jeśli takie podrażnienie byś miała często to kiedyś w końcu może doprowadzić do stałych zmian w płucach. Bo astma to nie jest coś jak HIV że albo masz albo nie. Są kryteria