Wpis z mikrobloga

Jak ktoś ma problemy z pingiem w #csgo #leagueoflegends #dota2 #pubg #h1z1 #rainbowsix czy ogólnie w #gry , to polecam LTE na zwykłej karcie prepaid włożonej do smartfona i tethering. Ja osobiście korzystam z PLAYa, ale najlepiej sobie kupić kilka kart za 5zł i sprawdzić co będzie najlepiej działać. Można też niby zerknąć na mapę z BTSami, ale przykładowo w moim przypadku PLAY chodzi o niebo lepiej od T-Mobile, mimo tego, że do masztu PLAYa mam chyba z 10km, a do tego z t-mobile 3km.

Jak liczyłem, to tak pi razy drzwi mi wyszło, że 10min gry zżera jakoś z 10mb transferu, także jakiś pakiecik 5gb na luzie powinien wystarczyć.
  • 21
@mardory: Ja używam LTE do grania na EUW, EUNE i NA. Na każdym serwerze ping jest stabilny.
Gdy bts jest obciążony to spada prędkość a ping jest raczej stabilny.

Na Play'u mam 50 pingu na eune, 55 euw i 145 na. Na t-mobile średnio o 5-10 wyższy.
@mardory: Teraz akurat pogrywam w LOLa, to 60ms praktycznie cały czas. Przez ostatni miesiąc łącznie z 3-4 razy mi ping podskoczył. Może tą obciążenie zależy od liczby ludzi, który korzysta z danego masztu ? Ja mieszkam na wsi, może to coś zmienia ? Jak ktoś ogarnia te mapy bts, to może będzie wiedział z którego masztu odbieram sygnał mieszkając w Miłkowicach (koło Legnicy). W razie czego mogę podać dane z Network
@Balthum: No tyle to ja wiem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pytanie tylko z którego dokładnie korzystam, bo z samego PLAYa, to widzę kilka w okolicy no i też teoretycznie PLAY, może mieć pozwolenia na tym maszcie t-mobile.
@Balthum: Dzięki ʕʔ Nie rozumiem w takim razie, jak to możliwe, że na tym samym maszcie t-mobile działa kiepsko i ma problem ze złapaniem zasięgu LTE, a PLAY działa wręcz wzorow. Play korzysta z jakiegoś innego pasma/technologii, czy coś w tym stylu ?
@bachuxd: z jakiegoś powodu play sie u mnie nie sprawdza, już nie tyle chodzi o pingi a bardziej o lossy czy utraty połączeń. Za to na lte plusa na polskim serwerze w csie mam około 40-60 pingu.
@bachuxd: play - 40 pingu okolo, jak działa wszystko, to jest ok, ale czesto polaczenie zrywa, ping skacze nawet do 900, by powracac powoli na 40. Czasem sa dni, ze ping okolo 80. Transfer na steamie - różnie, czesto leci na LTE po 40kbp/s - 500kbp/s, a tylko w nocy 1,5mb/s, sa dni, ze 2,5mb/s wyciaga, rekord chyba 5mb mialem, ale w mniejszej ilosci. Ogolnie od grudnia testowac bede plusa i