Wpis z mikrobloga

Mirki troche się porobiło...
niedawno wysypał mi się komp, udalo sie zreanimowac system (W7) i generalnie przywrócić go do pracy.
wszystko działa super ale...przez swoja nieuwagę, pośpiech czy cokolwiek innego pojawil sie na moim kompie, ponoć spyware kuikdelivery.com

Dlatego pytam o sprawdzone aplikacje do wyrzucania takiego syfu (microsoft essentials znalazl jakies zainfekowane pliki i usunął)
CC cleanerem poczyscilem rejestry i odinstalowalem ostatnio dodane aplikacje (jak zauwazylem to dziadostwo okazalo sie ze w zainstalowanych mam jakies dziwne wersje adobe flash, reader i coś jeszcze)
Dane przegladarek i dodatki tez usunięte. Ponadto podczas logowania musialem wciskac ctrl+alt+del i dopiero wpisywać hasło ---> okazało się, że system jest w domenie kuikdelivery.com
W ustawieniach wyrzucilem się z domeny a dodałem do zwyklej grupy roboczej. -logowanie wrocilo do pierwotnego wyglądu

I tak jak mowie, wszystko wygląda ok, nie mniej jakims sprawdzonym i skutecznym antyspyware / antymlware chcialbym przeczesać komputer.
-->ewentualnie jakies inne wskazowki porady -->nie koniecznie chcę od razu robić świeżą instalację systemu.

a tak off-topic

Chcę też sprawdzić dyski.
Pofragmentować, posprzątać, sprawdzic bad sectory, przebiegi etc...
Jakie najlepsze aplikacje w tym temacie ?

z góry dzięki za #mirkopomoc

#pcmasterrace #komputery
  • 2
@EN_Norbert: eset online scanner, dr web. Do skanowania sektorów polecić mogę Victoria HDD w trybie boot, do odczytu SMARTa CrystalDiskInfo. Defragmentacja przez wbudowane narzędzie defrag, a do sprzątania przydaje się SpaceSniffer