Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  #anonimowemirkowyznania
  Zainspirowany wpisem z goracych o umiejetenosciach jezykowych rekrutacji.
  Od ponad 7 lat mieszkam w UK, skonczylem tu studia, ostatnio nawet zostalem poddanym królowej. Z powodow osobistych planuje, przynajmniej czasowo, wrocic do Polski. W zeszlym tygodniu dzwoni do mnie rozradowana pani z HRu z polskiej firmy, ze "przeszedlem pierwszy etap rekrutacji", czyli "siwi skrinink", i że ona chce sprawdzic moje kompetencje jezykowe z angielskiego. Upewniam sie, ze widziala moje CV, potwierdza oburzonym glosem. No nic, "bring it on" mowie. "Czy mozemy juz zaczac" słysze w odpowiedzi. zmieszany potwierdzam. No i pada "deskrajb jur last holidaj". Tyle. Cztery słowa. Zaciekawienie wzielo gore nad zazenowaniem, wiec cośtam mowie, że w górach byłem, jaskinie zwiedzałem. W odpowiedzi - "Did ju hed dżłaj?" Nie wiem o co chodzi, moze sie coś niedosłyszałem, prosze o powtórzenie. Wyraznie oburzona pani powtarza to samo pytanie baaardzo powooooli. Oczami wyobrazni widzę jak powoli rusza ustami, jak gestykuluje, niczym typowy janusz tlumaczacy droge turyscie ktory po polsku nic. I nagle eureka. Chodziło chyba o przewodnika! Dukam, że "noł", że "baj majself". To chyba wystarczyło, bo pani po polsku podziękowała i powiedziała, że zadzwoni jeśli przeszedłem dalej.
  Do tej pory nie dzwonia, wiec chyba moje kwalifikacje jezykowe, ocenione przez 26 latke po polonistyce, potrzebuja dżłajda...
  #bekazrekruterow #hr

  Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
  Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
  Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kwasnydeszcz
  pokaż całość

  odpowiedzi (67)

 • avatar

  Dlaczego życie jest takie niesprawiedliwe, że #rozowepaski w #pracbaza mają łatwiej?
  Odpowiedzi tu nie będzie, ale jeden przykład, który mnie rozbroił...

  W firmie, w której pracuje mój kumpel jest jedna taka, która idealnie nadawałaby się do sklepu budowlanego do działu z pustakami. Taka trochę #korpobitch, która jak w poprzednim zdaniu myśleniem nie grzeszy.
  Był wyjazd integracyjny z dyrekcją firmy i ona, zwykły szaraczek z transportu wrócił z wyjazdu dwa dni później, razem z dyrektorem, dostała awans na szefa działu transportu, ma zabrane wszelkie obowiązki i dostając kierownika działu prowadzi swój sklep internetowy.
  A on?
  On z działu IT, nie chciał wziąć jej prywatnego laptopa do odzyskania danych, wrzucenia nowego dysku i ogólnego wyczyszczenia - oczywiście za darmo, bo jak daje w pracy to gdzie będzie płaciła, ona jest teraz ważna a on jest IT więc musi to naprawić - został wezwany do owego dyrektora, który znalazł gdzieś jedno spóźnienie i zabrał mu premię...

  pokaż spoiler ....do końca roku


  Jakby ktoś w #lodzkie szukał dobrego speca od IT z 15 letnim doświadczeniem to niedługo jeden będzie wolny.

  #truestory niestety
  pokaż całość

  odpowiedzi (49)

 • avatar

  Wam też po wyprowadzce jakoś polepszyły się kontakty z rodzicami? #pytaniezdupy

  odpowiedzi (52)