Wpis z mikrobloga

@badtek: Próbowałem znaleźć mapę palaczy ale nie znalazłem. Palenie tytoniu wydaje się być dużo ważniejszym czynnikiem zachorowania na raka płuc, a część populacji paląca tytoń jest znaczna, stąd wydaje mi się, że powinna być duża korelacja, którą trzeba by było usunąć przed pytaniem o wpływ zanieczyszczeń na raka.
@abraca: no niewiele wnosisz. Zauważ, że różnica jest znaczna, na pomorzu jest ok 3 x więcej zachorowań, niż w Małopolsce. Rozkład geograficzny jest wyraźny. Rozumiem, że na Pomorzu może być 50% więcej palaczy niż w Małopolsce, ale nie 300%...
@badtek: Smog nie oznacza, że każdy za miesiąc zachoruje na raka płuc. Sprawdź taki obrazek za kilka lat.


@Kummernis: sugerujesz, że teraz smog jest gorszy niż przez dziesiątki lat gdy 80% ogrzewania to były piece kaflowe i kopciuchy, a huta, łęg i skawina syfiły ile wlezie bez jakiejkolwiek kontroli? Ciekawe...
@Kummernis: @enron: no właśnie. Smog mniejszy, tylko propaganda większa i to wysoce zakłamana...


@badtek: cienka jest granica między dobrą świadomością a propagandą. Choć jak zestawić ten plakat i wcześniejszą infografikę o astmie to wychodzi konkretne kłamstwo...
Inna sprawa, że walczą z tymi piecami, walczą... Zobaczymy za dwa lata. Przecież nie ma szans by zlikwidować wszystkie piece które pozostały... A nawet jeśli zlikwidują, to nastąpi ta zima 2019 i... ZONK.