•  

Poleci ktoś hodowlę kotów syberyjskich lub balijskich w okolicach Lublina (+100 km) ??

Dodatkowo chciałabym zapytać,czy są tu alergicy,miłośnicy kotów ,którzy zdecydowali się na mieszkanie z pupilem z lub bądź bez odczulania. Da się? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#koty #zwierzeta #hodowla #lublin #lubelskie #adopcja #adopcjazwierzat #smiesznekotki #smiesznypiesek

•  

@mrooziaa weź kotka ze schroniska... Syberyjski nie będzie Cię tak kochał, jak ten któremu dasz domek!!!!!

pokaż spoiler ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@GaGu pokochałabym każdego,ale niestety kieruję się też alergią i wybieram po rasach. Poza tym syberyjski też będzie potrzebował domku.

•  

@mrooziaa rozumiem, wolisz mieć kontrolę nad alergią...

•  

@mrooziaa: to odniesienie do tego xd

źródło: wykop.pl

•  

@mrooziaa: masz faktyczną alergię w otoczeniu kotów, czy tylko w testach skórnych? ;) to drugie nie oznacza zawsze pierwszego. A żyć na antyhistaminkach jak najbardziej się da, jesli się dobre dobierze i nie przesadzi z nadmiarem alergenów :)

•  

@isilien171 na testach to kota nigdy nie powinnam oglądać. Za małolata nie mogłam w jednym mieszkaniu przebywać, obecnie rok miałam okazję mieszkać z kotem i nie było najgorzej,dopóki za bardzo się nie przytulałam, nie dotykalam twarzy itp. Myślę że jakbym wzięła kota rasowego,który ma mniej alergenów plus dbanie o sierść i w przyszłości jakieś odczulanie (które zaczęłam,ale nie dokończyłam) to będzie ok. Zawsze marzyłam o kocie, niebieski też jest kociarz więc chyba w tym roku się zdecyduję ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@mrooziaa ja mam ostrą alergie na koty. Jak przyjdę do kogoś kto ma kota i nie zjem dropsow alerteca albo zyrteca to jest ciężko. Puchną oczy, leci katar, swędzi skóra i jest zaczerwienie.
      Raz musialem zostac na noc gdzie byl kot ktory wiedzialem ze mnie mocno uczula i mimo ze wzialem pigułki to nad ranem kot wyczuł ze jest cos nie tak i kochany siadł na mnie żeby mnie ogrzać (jak to kochane koty robią) co tylko zwiększyło moją reakcje. Ciezko było oddychać ale bylem przygotowany i wzialem leki na szybko.
      Bardzo lubie koty i chciałem jednego. Po szybkim googlaniu wybrałem Syberyjskiego bo rzekomo nie uczula. Podszedłem do tego sceptycznie. Kota rasowego to warto brac tylko z zarejestrowanej hodowli. Znalazłem taką i poszedłem na wizytę. Jak wlascicielka nie patrzyla to wtarlem sobie trochę siersci w twarz (lol.. Ale wtedy wiem że reaguje alergicznie). Nic mi nie bylo caly wieczór. Nawet dalem sie podrapać i nic.
      Trochę trwało zanim się zdecydowaliśmy wziąć kota ale wreszcie sie przelamalismy.
      Kotek jest u nas od września. Codziennie rano mnie budzi tym ze wchodzi do sypialni, wskakuje na łóżko i kladzie się na moim torsie mrucząc. Nie odczuwam niemal żadnych objawów. Jedynie jak z torsu mi się zsunie na szyję i długo tam leży kręcąc się to mnie szyja lekko swędzi. Bez zaczerwienienia, bez zgrubień skory, bez kataru, bez duszności, bez opuchlizny na zadrapaniach.
      Nawet zapominam ze jestem uczulony na koty co czasami się na mnie mści.
      Polecam sprawdzić jak na ciebie takie koty działają i jeśli wszystko bedzie dobrze to bierz!
      Moj kotek jest najwspanialszym stwoerzenien pod słońcem :3

źródło: fromapp.jpg

•  

@mrooziaa PS: zazwyczaj to nie sierść uczula tylko białko ze śliny kota. Kot sie myje i ta ślina zasycha pyląc się po mieszkaniu. To glownie nas uczula

+: kikut11

Gorące dyskusje ostatnie 12h