•  

  Pamiętajcie Mireczki i Mirabelki, za każdy opóźniony przejazd z #pkp #pkpintercity przysługuje Wam zwrot hajsu (25% za 60min+ i 50% za 120min+), niestety #pkpchuje wypłacają dopiero od 4euro (wykorzystują zapis EU, tak jakby 4euro w PL to było 4euro w DE... no ale takie prawo...).
  Ja od pewnego czasu reklamuję każdy bilet gdzie mogę dostać odszkodowanie na:pkp reklamacje
  Klikacie formularz reklamacyjny i wybieracie opóźnienie czy czego dotyczy Wasza reklamacja, wypełniacie tylko pola oznaczone gwiazdką oraz !koniecznie! "podaję numer mojego konta bankowego do zwrotu " i numer rachunku bo dadzą Wam jakieś bony albo żetony (btw konduktorzy wciskają ludziom kit, że właśnie #pkp w ten sposób realizuje reklamacje a nie hajs na konto), załączacie bilet w pdf/zdjęcie oraz skan/zdjęcie potwierdzenia opóźnienia czy innego powodu reklamacji od konduktora (w przypadku opóźnienia nie jest to konieczne bo mają to w systemach), wysyłacie i tyle. Ja dodatkowo zawsze w treści zgłoszenia zaznaczam, że zwrotu należy dokonać na podany przeze mnie rachunek bankowy. To działa.

  Wpis po to żeby uświadamiać bo zadziwiająco wielu ludzi nie wie, że można reklamować bilet przez neta i że można dostać hajs na konto(cała procedura trwa do 30dni + 14dni na wpłatę hajsu na konto po pozytywnym rozpatrzeniu). Zawsze jak jadę pociągiem i jestem w takiej sytuacji to informuję kogo mogę ze współpasażerów, że jest taka możliwość a na twarzach maluje się szok i niedowierzanie, że to takie proste. Najczęściej wątpliwości dotyczą:
  - nie wiedziałem, że bilet kupiony przez internet można reklamować
  - myślałam, że trzeba stać w kolejce i złożyć wniosek na piśmie a na to nie mam czasu
  - nie wiedziałem, że można odzyskać hajs, konduktor kiedyś mówił, że dają jakieś bony/żetony, na chuj mnie te żetony xD
  - o to za opóźnienie coś mi przysługuje? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Odzyskujcie swoje pieniądze i informujcie kogo się da o takiej możliwości! Miłego!

  #gorzkiezale #zalesie #gownowpis

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Wybory w Rosji
  Dobra pani zakrywa kamerkę balonami tuż przed liczeniem głosów xD
  Te nagrania z lokali wyborczych to jakiś żart xD
  #rosja #wybory #demokracja

  GIF

  odpowiedzi (19)

 • avatar

  Raper Tomasz Chada nie żyje

  Przewieziony w środę do szpitala w Mysłowicach Chada, po tym jak doznał poważnego urazu kręgosłupa zmarł.

  "To był efekt tego, że mężczyzna wyskoczył z okna na trzecim piętrze" - informuje Joanna Smorczewska (rzecznik pracowa Prokuratury Okręgowej w Gliwicach).

  "W nocy z soboty na niedzielę zmarł Tomasz Chada, wieloletni reprezentant Step Records, a przede wszystkim nasz Przyjaciel. Pogrążeni w smutku, prosimy o okazanie szacunku Rodzinie Tomka w tym bardzo trudnym czasie. Ekipa Step Records" - czytamy na profilu artysty.

  #polskirap #hiphop #rap
  pokaż całość

  odpowiedzi (67)

 • avatar

  Niechaj czarna zaraza spadnie na ludzi bez wyobraźni i kultury, którzy w ten sposób odkładają koszyki w sklepie.

  #bekazpodludzi #gardze #gownowpis #podludzie

  odpowiedzi (12)