Wpis z mikrobloga

Cześć #sap #abap Mirki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Chciałbym userowi wyrzucić popup z przyciskami typu tak/nie... ALE w treści chciałbym móc zamieścić tabelę wewnętrzną albo chociaż jak najwięcej tekstu.

Idealny byłby taki jak moduł POPUPTOCONFIRM ale żeby dało się tam tabelkę wrzucić zamiast char(400) :(
Jest może jakieś połączenie powyższego z POPUPWITHTABLE?

Jeśli ktoś chce rzucić inną propozycją (jak najszybszą do wykonania ;p) to opis 'problemu':
raport zbiera dane, sprawdza pobrane przy poprzednim uruchomieniu i jeśli jakieś się nie zgadzają ma wyrzucić na twarz info że "Te rekordy są nieaktualne, usunąć?" "Lista rekordów".
  • 5
@owocbananowca:
Jak mam takie coś robić to najczęściej tworzę własny ekran modalny z kontenerem o nazwie własnej, tworzę odpowiedni dla niego status z dwoma buttonami, a w inicjalizacji ściągam dane przez jakąś własny globalny obiekt w programie. W inicjalizacji tworzę też alv i jako parent container podaję nazwę tego co stworzyłem wcześniej, a numer ekranu to nr ekranu modalnego :)
Potem w PAI najczęściej tworzę dwa wyjścia, jeden dla usercommand,
@wilkuu2: Chciałem uniknąć ekranu / podekranu właśnie ;P
Jak nie znajdę sensowenego rozwiązania to walnę popup to confirm a jak klientowi nie będzie pasowało to zrobi się ekranik. (I tak tego nie ma w koncepcji a do oddania całość w piątek już :v)
Dzięki :)
MD POPUP SHOW INTERNAL TABLE


@LowcaG: Tak na pierwszy rzut oka (niemiecka dokumentacja, niemiecki to nie moja działka) moduł pozwala na wypisanie ładnie tabelki ale zwraca nr wybranego rekordu a ja potrzebuję przycisków :P
Ale i tak dzięki za znalezienie ładniejszego popup with table :D

Przynajmniej szukając dokumentacji tego znalazłem coś innego co może być obiecujące :)
(Ten oczywiście też sprawdzę jak będę w robocie)