Wpis z mikrobloga

#budownictwo #ogrzewanie #pytanie

Tak mysle moze jakis mirek mi pomoze... w temcie ogrzewania bo wydaje mi sie, ze mi z dupy grzeja grzejniki ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Blok wielka plyta, ostatnie pietro u gory stropodach pewnie. Okna plastik. Z zewnatrz ocieplony. Wydaje mi sie, ze nie wazne ile rozkrece grzejnik temperatura ta sama jest albo niewiele wieksza. Nie wiem czego to wina... moze parapet zaslania zaduzo grzejnika? Zauwazylem tez gdy ustawie wiatrak na grzejnik to po chwili teperatura rosnie o dobrych kilka stopni. Moze za maly grzejnik ale wiekszy nie wejdzie bo obok jest okno balkonowe.

Z poczynan w walce dolozylem podwieszany sufit a miedzy strop a plyte gk dalem welne mineralna. W reszcie pomieszczen tez tak samo chce zrobic + czytalem ze pod welne warto dac folie ameliniowa

Bede wymienial grzejnik po sezonie na nowy ameliniowy i myslalem zeby dac go na scianie obok niz pod parapetem.
  • 12
@sloik_rozpaczy: Dużo powierzchni "oddających ciepło" na zewnątrz, mało wydajny grzejnik.
Grzejnik daj pod parapetem, wymuszasz w ten sposób przepływ powietrza lepszy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Na ten moment możesz się pokusić o zamontowanie jakiegoś małego wiatraczka który usprawni przepływ powietrza przez grzejnik (np. wiatraczek komputerowy za 5zł + stara ładowarka do telefonu)