•  

  Zróbmy klimat. Jest noc. Raczej późna. Stoisz na balkonie w kilka osób, impreza powoli wchodzi w fazę trudnych pytań i poważnych życiowych dysput. Poniżej raczej leniwa krakowska ulica, powyżej tradycyjnie smogowe niebo. Niby zimno, ale w taki rześki sposób. Zapytany „Ale jakie Ty właściwie masz poglądy?” odpowiadasz, że jesteś Neoreakcjonistą.

  To jest naprawdę świetne uczucie, kiedy możesz się nazwać bez dodatków. Kiedy mówiłem, że jestem prawicowcem, zaraz musiałem dodawać, że nie głosuję na PiS bo to lewica, tylko, że pobożna. Dziękuję panie Korwinie za aparat pojęć, który mi dałeś.

  Często słyszę, że pojęcia prawicy i lewicy nic już w Polsce nie znaczą. Bo przecież rzekomo prawicowa partia rządząca jest faktycznie socjalistyczna a rzekomo socjalistyczne SLD wprowadzało w Polsce wolnorynkowe reformy. Świetnie, jest zatem miejsce na nowe definicje i mnożenie bytów ponad potrzebę.

  Spróbujmy się zrozumieć. Absolutnie nie chcę się odcinać od tej części polskiej prawicy, która ma na sztandarach chociaż część haseł, z którymi się identyfikuję. Jednym z problemów prawicy politycznej jest to, że najlepiej wychodzi jej zwalczanie swojej konkurencji na prawicy i samej siebie. Zgadzasz się ze mną w tylko 87%? Ty podła lewacka świnio, zabij się.

  Zapytacie słusznie, po co zatem rozmieniać się na drobne i tworzyć kolejne nic nie znaczące twory, które nigdy nie wypełzną poza tag na wykop.pl. Jak dla mnie, dlatego, że miano prawicy jest stracone. To już zawsze będą ludowi rewolucjoniści, etatyści i socjaliści spod znaku Prawa i Sprawiedliwości lub tego co na PiSie wyrośnie. I choćbyś się człowieku starał to nie przetłumaczysz. Zamiast tracić czas, warto więc splunąć na to wszystko i zbudować coś dla siebie. A, że na wypoku? To ostatnie miejsce gdzie jeszcze cokolwiek piszę. A, że wszystko już było? No to będzie jeszcze raz.

  Zacznijmy od jakichś założeń. Bóg jest. Ach, jak wielkie są konsekwencje takiego twierdzenia. Szczęśliwie, Bóg jest dobry i stworzył człowieka na swój obraz i podobieństwo, dając mu wolną wolę. Światu nadał zaś jasno określone reguły. Każdego dnia badając nasz piękny świat przybliżamy się do bliższego Jego poznania. Z tego naturalnego stanu wynika umiłowanie wolności nie jako permisywizmu ale jako nieskrępowanej swobody działania, szczególnie swobody gospodarczej. Gdzieś w tym naturalnym stanie, u podstaw funkcjonowania wspólnoty leży dobrowolność i oddolność organizacji, z której wykuwam rząd skuteczny a nieduży.

  Zacząłem od Boga ale przecież nie chodzi o jakiś tam socjologiczny konstrukt istoty najwyższej, tylko takiego w Trójcy Świętej, Jedynego. Jestem katolikiem. Żeby tego było mało, zanurzonym w tradycyjnej katolickiej Mszy i estetyce. Dobrze mi w Kościele Katolickim.

  Nie jestem demokratą. Nie lubię postmodernizmu w sztuce. Drażni mnie bezkrytyczne uwielbienie dla zdobyczy francuskiej rewolucji i Oświecenia. Zachłystuję się mitami, którymi obrosły monarchie. Marzy mi się stabilne prawo i skuteczny rząd, który będzie chronił moje swobody przed zakusami barbarzyńców. Zwłaszcza tymi, którzy przychodzą zabrać moje ciężko zarobione dukaty.

  Tak, wszystko to chcę osiągnąć poprzez pisanie na wykop.pl

  Teraz zaś wszystkim sceptykom, którzy twierdzą, że nie ma możliwości wprowadzenia w XXI wieku katolickiej, wolnorynkowej monarchii przedstawię niezwykle prosty plan.

  1.Ogarnij się.
  2. Więcej czytaj, poznawaj klasyczną literaturę, historię, ekonomię i prawo.
  3. Nie trać czasu na jakieś guwno. Rób wartościowe rzeczy (nie wiesz co jest wartościowe? Curwa patrz punkt 1 lamo)
  4. Bądź przydatny swojej małej wspólnocie, w rodzinie, w szkole, na uczelni, w parafii. Działajże!
  5. Rób hajs by być niezależny i jeszcze bardziej przydatny swojej małej wspólnocie.

  Słowem - bądź godny. Wtedy z Nieba wychynie Boży Palec, namaści Cię na Króla i wprowadzisz mi, wspólnie z podobną Tobie neoreakcyjną artystokracją, neoreakcyjną monarchię.

  A jeśli się mylę, to chyba na takiej próbie jej wprowadzenia nie stracisz?

  #neoreakcja

  pokaż spoiler szczególne podziękowania dla @Brzytwa_Ockhama i @Poczmistrz_z_Tczewa za krytyczną redakcję manifestu. #polityka

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • odpowiedzi (80)

 • avatar

  Sąsiadowa - filmowa. Zapraszam do zabawy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Wesele (2004)

  #heheszki #humorobrazkowy #film #filmy #bajki #czechy

  #nitkifilmowe

  odpowiedzi (51)

 • avatar

  #anonimowemirkowyznania
  W zeszły piątek po 6 miesiącach mieszkania razem wyprowadziła się ode mnie wariatka, która chyba jest chora na głowę, dla której rzuciłem moją dziewczynę. Teraz siedze i zastanawiam się czy kupić duży bukiet róż i iść na kolanach błagać o przebaczenie moją była partnerkę :(.
  Przez 3 lata byłem w szczęśliwym związku z moją była dziewczyną no i rok temu poznałem ją... dziewczyne, jak dla mnie chyba 10/10. Sliczna buzia, piękne ciało, piękne długie blond włosy, duży jędrny biust, sztuczny, ale nie miałem z tym problemu, dupka wyćwiczona, strój podkreślający kobiecość, no ideał. Tak, bardzo łechtało mi ego to, że taka laska zwróciła na mnie uwagę. Prównując ją do mojej wtedy ówczesnej dziewczyny, to moja dziewczyna z wyglądu nie miała żadnych szans przy niej. Pisaliśmy ze sobą prawie cały czas, szybko rozmowa zeszła na tematy związane z seksem. Kilka razy się spotkaliśmy i powiedziała mi, ze się we mnie zakochała. Tego dnia pierwszy raz uprawialiśmy seks w samochodzie. Odbiło mi, po 3 nerwowych dla mnie tygodniach ukrywania tego , ze się z nią spotykam i kombinowania jak zerwać z moją dziewczyną żeby ona przy tym ucierpiała jak najmniej zdecydowałem sie z nią rozstać. Poczułem ogromną ulgę, ze mam to za sobą, ze nie muszę już nikogo oszukiwać.

  Początki z nową parterka były po prostu, nawet nie wiem jak to nazwać... to był po prostu kosmos. Nigdy w życiu nie byłem tak zakochany. Kochalismy sie codziennie, wtedy wydawało mi się, że to najlepszy seks w moim życiu, że nigdy nie spuszczałem się na tak piękne cycki czy okrągły, soczysty tyłek. Były romatyczne kolacje, romatntyczne wyjazdy, za wszystko płaciłem ja. Wtedy absolutnie w ogóle mi to nie przeszkadzało, uważałem wręcz, że przecież jak się ma taką kobietę to należy ją rozpieszczać.
  Po 6 miesiącach naszej znajomości wpadłem na najgłupszy pomysł w moim życiu, zaproponowałem jej żeby się do mnie wprowadziła... Wtedy wydawało mi się, ze to pomysł ddoskonały.
  Początki były wspaniałe. Wszytsko zaczęło się zmianiac jakieś 3 miesiące temu. Ja do tej pory nie wiem co się stało, podejrzewam, ze moze ona jest po prostu chora na głowę i ma jakaś chorobę psychiczną. Praktycznie w ciągu tygodnia zmienil jej sie charakter o jakieś 180 stopni. Ciągle coś jej nie pasowało, wiecznie była zła bez konkretnego powodu, ciągle się o coś czepiała, były fochy i ciche dni, jak chciałem z nią spokojnie porozmawiać to sie nia dało bo były z jej stony kłótnie. Kilka razy mnie przepraszała za swoje zachowanie ale później znowu było to samo. Jeszcze na początku przymykałem oko bo każdy moze mieć gorszy okres, ale jak sytuacje zaczęły się powtarzać to jej zachowanie zaczęło mnie po prostu martwić.
  Po prawie 3 miesiącach takiego rollercoasteru stwierdziłem, ze to koniec, powiedziałem jej o tym i poprosiłem zeby się wyprowadziła. Były łzy i dosłownie błagała mnie na kolonach żebym dał jej szanse, zebym jej nie zostawiał, ze jestem miłością jej życia, że jestem jej powietrzem i tym podobne. Ona wpadła w jakąś histerie, bałem się, ze trzeba będzie dzwonić po karetkę.

  Teraz siedze i zastanawiam się co ja zrobiłem. Gdzie je miałem oczy zostawiając taką wspaniałą dziewczynę. Juz od jakiegoś miesiaca myślę o tym żeby iść do mojej byłej i prosić o wybaczenie. Po prostu tęsknie za nia :(. Zadzwonic czy napisać do niej nie mogę bo mnie wszędzie poblokowała ale myślę nad tym żeby odezwać się może do naszej wspólnej kolezanki i żeby ona z nią porozamwiała czy cos.
  Zdaje sobie sprawę z tego, ze nie będzie mi łatwo przekonać moją byłą choćby do tego żeby dała mi nawet jakiś cień szansy dla jeżeli nic nie zrobię to ja sobie nie wybaczę tego do końca mojego życia ;(.

  #zwiazki #seks #rozowepaski #logikarozowychpaskow #niebieskiepaski #logikaniebieskichpaskow #zalesie

  Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
  Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
  ID: #5ece836db940832ef250ecc9
  Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
  Wesprzyj projekt
  pokaż całość

  odpowiedzi (79)