Wpis z mikrobloga

Co przede wszystkim wpływa na prędkość pracy programów graficznych?
Mój #rozowypasek pracuje w domu na stanowisku #grafikakomputerowa i strasznie narzeka na szybkość pracy i zapisu.
Mam dysk SSD choć jakąś budżetową wersje. Poniżej pełna specyfikacja komputera.

Pytanie do was w co zainwestować? Nowy dysk? Jakieś porządne RAMy?
Jak możecie polecić jakieś konkretne modele bo już mam dość marudzenia ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Ja tam na tym kompie gram w Wiedźmina 3 i na nic nie narzekam :D


#pcmasterrace #pc #komputery #pytanie #informatyka #sprzetkomputerowy
  • 26
@Mattley: no to własnie temu proponuje takiego potworka 6 generacja + zostawić ram bo drogi jest. gdyby to był nowy pc to tylko DDR4

@Adriian321: pisze jak byk że płyta jest przystosowana także ja bym zaryzykował.

Rozwiazanie które porponuje jest najtansze i chbya przyniesie najlepszy efekt (najlepszy stosunek przyspieszenia do poniesionych kosztów)
@bi-tek: Problemem w tej płycie podanej przez Ciebie są dwa gniazda. Ja mam zbieraninę kości więc pewnie jest ich z 6 ale nie pamiętam dokładnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Mattley Wyjdą tańsze modele. Te teraz to takie full wypasione, do podkręcania, pełno bajerów to i cena jest wysoka (+500).

W styczniu wyjdą takie prostsze, do zwykłych i tańszych komputerów w sam raz w cenie od 200 zł.
@Mattley: Może spróbuj wyłączyć/włączyć hyper-threading, bo może te programy nie wykorzystują 8 wątków i lepiej pójdą na 4 ale szybszych albo odwrotnie.
I zobacz użycie ramu jakie będzie przy tych programach.