Wpis z mikrobloga

Sobota nie sobota, jest okres przedświąteczny więc Poczta pracuje pełną parą! Pewnie większość z Was smacznie spało (oprócz # nocnazmiana oczywiście) kiedy ja zaczynałem pracę o 4 rano, ale trzeba rozwieźć paczki po urzędach żeby mogły trafić w Wasze ręce już w poniedziałek, a jest nawet spora szansa, że paczka trafi w Wasze ręce jeszcze dziś - kurierzy w większych miastach także dziś doręczają (ʘʘ). Lubię tą pracę, bo choć spędzę dziś w niej 12 godzin to jestem zadowolony, że kilkaset z paczek które dziś przewiozłem trafi do rąk wyczekującego adresata. I pewnym jest, że przy natłoku pracy, który obecnie ma każda firma z naszej branży, część przesyłek się opóźni. Ale nie robimy tego specjalnie, pracujemy na pełnych obrotach w zasadzie całą dobę. Więc pomyśl sobie droga Mirabelko czy Mirku zanim zaczniesz bluzgać, że z Poczty (albo dowolnej innej firmy) to leniwe bulwy, że staramy się jak możemy, pracujemy po 12 godzin nawet w sobotę i chcemy by wszystko jak najszybciej trafiło do adresatów. I tyczy się to tak Poczty, jak i innych firm logistycznych.
#pocztapolska #przemyslenia #kurier #kurierzy #pracbaza
Pobierz piker - Sobota nie sobota, jest okres przedświąteczny więc Poczta pracuje pełną parą!...
źródło: comment_yKjhr7PtTXB3UEm40jomp8lQMwoRLdf5.jpg
  • 18
@Alorotom Ja #!$%@?ę xD Kolega jest listonoszem do końca stycznia i odchodzi akurat przed podatkami. Mówi, że nie dość że rejony przeciążone to jeszcze rozbiórki. Na jednym z urzędów Wawer Warszawa Na 10 rejonów 3 będą wolne od lutego. Co się dzieje z tą pocztą że pensje wyższe w biedronkach i listach?!
@piker: dobrze, że pracuja tam jeszcze ludzie którzy się starają, szkoda tylko, że nic to nie daje i poczta nadal działa #!$%@?. Kurier PP to dramat, nie raz czekałem na paczkę ponad dwa tygodnie, a załatwienie czegokolwiek to pół godziny stania.
@piotrek-ry: Brak restrukturyzacji, brak inwestowania w nowe technologie. Do niedawna wszystkie małe listy były dzielone ręcznie. Paczki obecnie są dzielone ręcznie, większe listy i gazetki też są dzielone ręcznie. Na zachodzie są same maszyny sortujące. U nas te co są, to działają żałośnie. Mechanicy to są wybierani po znajomosci. Nic nie dbają o maszyny, a one co robią? Wiecznie się zacinają niszcząc 30 listów w ciągu sekundy.
@piker: Taa xD dzisiaj byłem na poczcie odebrać swoją paczkę bo wczoraj w nocy status zmienił się na "Dotarła do UP X", poszedłem na pocztę odebrać paczkę bo po co mam czekać do Poniedziałku, Pani powiedziała że #!$%@? z tego będzie bo kurier jest sam i ma do rozładowania cały kontener paczek (cokolwiek by to znaczyło) XD standard usług poczty polskiej to jest jakieś nieporozumienie i dramat, nie rozumiem czemu Morele
@piotrek-ry: Ja nie wiem, więźniów dawno nie widziałem ale podobno coś kombinowali (nietrudno na takiej hali o telefon czy coś, a im nie wolno się z nikim kontaktować), faktem jest, że brakuje rąk do pracy. Co się dzieje, że pensje wyższe w biedronkach? No cóż, ja podejrzewam, że stara gwardia ma swoje stażowe, dodatki i inne takie i oni są zadowoleni, świeży narybek - taki jak ja - nie ma szans
@russianboy: Niekoniecznie się poprawi. Maszynowo jest taniej, ale sortowanie ręczne przez doświadczonego pracownika daje mniej mylnych skierowań niż automatyczne. Serio. U nas maszyna ma być lada chwila, już chyba nawet miejsce pod nią szykują (jakieś prace na hali trwają).
@piker: Poprawi. Mylnych paczek jest dużo mniej niż listów. W listach mylne adresy należą do rzadkości (zazwyczaj ludzie piszą stare nazwy ulic). Kolejna sprawa to spam listowy gdzie ludzie dla jaj podają adres Dupa 2. W paczkach ludzie sami podają adresy, bo chcą coś dostać. A wiec % błędnych adresów będzie mniejszy. No i automatyczne dzielenie jest o wiele szybsze i tańsze niż dzielenie ręczne.
@piker: E tam, i tak jak zwykle będzie że my jesteśmy leniwe bulwy. :D U mnie na UP od poniedziałku zasuw taki, że przez całą zmianę nie da się zejść z okienka na siku. Rachunki, jako że początek miesiąca + właśnie wysyłkowe świąteczne szaleństwo. Dziś sobota, i co nasza pani Naczelnik zrobiła? Ano, jakoś nie wpadła na to że ludziska przybędą tłumnie i MUSZĄ być dwie osoby do obsługi. Kolejka stała,