Wpis z mikrobloga

Pytanie do speców od #sieci #siecikomputerowe a nawet i #tor

Siedzę sobie w campusie. Jest tutaj internet... dość dobry. Jednak coś mi blokuje połączenie z serwerami gier. Nie można się połączyć ani z CS ani z WOT ani z niczym innym w co się gra online. Pobieranie ze #steam śmiga bez problemu na poziomie 3-4 MB/s. Czy idzie to jakość obejść? Niestety informatyków tu nie znam aby z nimi pogadać czy to oni specjalnie blokują.
  • 20
@Marcin648:
Ha... strona zablokowana przez serwer. Pobrałem toto z sieci z telefonu i zainstalowałem. Aplikacja pokazała, że IP nie jest ukryty oraz przy próbie połączenia wyrzuca komunikat: "Usługa nieosiągalna Nie można załadować strony logowania CyberGhost lub nie masz połączenia z internetem. Spróbuj ponownie później".
@spiritus: łamiesz regulamin, ale przestępstwem prawa karnego to nie jest. to nie Chiny.
no, chyba, że korzystanie z blokowanych usług w regulaminie jest ujęte np. jako kradzież prądu... ツ
@kthxbye:
@e_mati: pewnie blokują co bardziej popularne sajty z ssl vpn. mają listę adresów, do tego ustawiony spreparowany dns*, itd.
jak blokowałem takie rzeczy w pewnej szkole, to nawet poczytać o vpn się nie dało. ツ

---
* w open dns, na przykład, zaznaczasz ptaszkiem opcję, że mają być blokowane vpn-y, albo gry online... i to wszystko. o aktualizację tej listy dba usługodawca open dns.