Wpis z mikrobloga

Chlopaki mam pytanie, jestem różowypasek lvl 30, mam kacową sobotę i zaczęłam sie zastanawiać na temat otaczającego mnie świata i za uja nie mogę zrozumieć o co chodzi z tymi bitcoinami. Zaczelam czytac na wikipedii ale malo z tego zrozumialam. Ogolnie to wiem ze to kryptowaluta, ze teraz jest na czasie, ze są portfele. Ale zastanawia mnie jak coś co nigdy nie mialo stanu materialnego może byc cos warte? Nie rozumiem jak ona powstała. Czy jakiś Mirasek bądz Mirabelka może mi to łopatologicznie wyjaśnic? Tylko nie krzyczcie bo u mnie dziś #logikarozowychpaskow motzno... wołam #bitcoin
  • 34
@perversace: Troszkę odwrócę. Czy post na wykop jest coś warty? Wydaje się, że nie, ale jednak Wykop na tym zarabia - więc coś jest warty. A są portale, które za posty (szczególnie długie) - płacą. Więc czy coś niematerialnego jak post może być coś warty?
@perversace: Ktos sobie wymyslil telefon z ekranem, myslac ze bedzie to fajny bajer ... inny chcial kupic taki fajny bajer i go kupil, tak sie rozwiajala technologia telefonu z ekranami.

No ale to materialne, teraz, idziesz do grafika po logo, czy tez kupujesz program np pakiet Office, to nie sa rzeczy materialne ale je kupujesz, tak samo ja aplikacje na telefon nie maja bytu materialnego ale jakos 'powstaly'.

Podobnie powstaje bitcoin,
@perversace: On stworzył technologię i "zniknął". Natomiast prognozuje się, że może mieć milion bitcoinów.

Natomiast w świecie informatyki (szczególnie) wiele rzeczy jest darmowych. Na przykład Firefox (a jego rozwijanie kosztuje przecież)