Wpis z mikrobloga

#informatyka #programista15k #wifi #router

Mircy,

czy urządzenia MikroTik SXTsq lite5 (routerboard/tej anteny od neta co ją mam na dachu) można użyć jako odbiornika zwykłego wifi?

Mam starą, nieużywaną antenę tego typu + dom jak bunkier + #!$%@?ą antenę wifi w laptopie = lapek często gubi sygnał. Zastanawiam się, czy by tuż za ścianą nie postawić właśnie tej anteny z dachu, tyle że potem podłączyć ją do etherneta i użyć tego, jako odbiornika wifi domowego, a potem po kabelku do komputera.

Tzn ściślej mówiąc, na 99% tak się da, ale w praktyce jak wygląda konfiguracja? Mam ściągniętego Winboxa, ale nie wiem czy tylko to wystarczy. A to tym bardziej, ze na jutubie czy elektrodzie są skriny z jakiejś innej wersji chyba i trochę się gubię.

Ktoś może wyjaśnić w prostych krokach, jak po prostu podpiąć antenę (oczywiście zasilacz podpiąłem, antena działa i się świeci), odpalić program, znaleźć sygnał wifi i go odebrać?

Będę niesamowicie dźwięczny.
  • 13
@Solitary_Man: w jednym pokoju jest lapek, za ścianą jest router. Lapek stojący kilka metrów od ściany, mając po drodze kilka gratów, gubi sygnał.

Pomysł jest taki, że umieszczam antenę w swoim pokoju, zaraz przy ścianie, bezpośrednio za tą ścianą jest router w drugim pomieszczeniu. Stąd antena ma łapać sygnał już istniejącej sieci wifi domowej, który to sygnał emituje router za ścianą.

W skrócie: Internet -> router ||ŚCIANA JAK W BUNKRZE ADOLFA||
@hans-olo-olo: ale pytałem o to, czy jest możliwość zrobienia tego po mojemu. Wiertanie, ciąganie kabli, kupowanie drugiego routera to rozwiązania czasochłonne/coś, czego nie zrobię już dzisiaj i ingerujące w budynek. A sytuacja jest taka, że siedzę z anteną na kolanach i zastanawiam się, czy da radę to ogarnąć jeszcze dzisiaj, nie pierdzieląc się zbytnio bo to nie jest dla mnie aż takie ważne.