Wpis z mikrobloga

@smyl: bo tam jest tak ze jak kupujesz po OBECNEJ cenie to zakładasz ze cena bedzie spadać, gdy spadnie np o 10% to dostaniesz 10% wiecej BTC.... mniej wiecej cos takiego to jest.
Dodatkowo masz fee za UTRZYMANIE pozycji ona zalezy od ilosci szortow i longów aby balans na równo był.
Wiec jak np dlugo trzymasz pozycje i ci nalicza np -1% dziennie to po dziesieciu dniach masz -10% i mimo
@smyl: masz tam limit order buy to ci kupi jak cena spadne nie ma czegos takiego jak napisales takich warunkowcyh instrukcji jak z bota :D ze jak kupisz to sprzedaj +100$ musisz sobie bocika kupic pod to .
Jak sie myle niech ktos mnie poprawi.
@smyl: najpierw musisz otworzyc pozycje zeby zalozyc stopa.

Grasz pod spadek tak? Czyli sprzedajesz X kontraktów i otwierasz shorta. Stopa robisz otwierając przeciwstawną pozycje (czyli buy) na taką samą liczbe kontraktow
@smyl: Czyli powiedzmy ze chcesz zashortowac na 15000 i ustawic stopa na 15200

Sprzedajesz X kontraktów na 15000 (na jakims tam lewarze), a nastepnie wchodzisz w zakladke stop i ustawiasz buy na X kontraktow przy stop price 15200
@Smule: dziękuję, dokładnie tego nie rozumiałem! :)

nie ma czegos takiego jak napisales takich warunkowcyh instrukcji jak z bota


@WeselnyGiermek00: kilka lat temu coś kombinowałem z forexem i były takie rzeczy, więc spodziewałem się tutaj też podobnych :)
Jak coś chcesz to pytaj trochę na mexie siedze :P


@Smule: dzięki :) Pykam sobie tam i próbuję zrozumieć opłaty... Jest opłata Long funding 0,375% co 8 godzin. Czy to oznacza, że jak otworzę pozycję na XBTUSD z lewarem 25x to co 8h będą mi zgarniać z konta prawie 10% kwoty, za jaką otworzyłem pozycję...?
@smyl: Funding to opłata między użytkowikami, żeby cena za bardzo nie odjechała od mark price. Jak więcej osób longuje to longi płacą shortom i na odwrót - jak jest dużo shortów to shorty płacą longom.

Jak longujesz na 25x i załapiesz się na funding 0.375% to płacisz ten % od wartości całej pozycji, wychodzi niecałe (0.375*25) 10%. Jak byś shortował to wtedy Tobie płacą te 10%.

To się zmienia dynamicznie co
@Smule: masz dar jasnego tłumaczenia, próbowałem coś znaleźć na stronie bitmex i na reddicie, ale wszystko było mocno zagmatwane, a Ty w kilku zdaniach nie pozostawiłeś wątpliwości, o co tu chodzi :) dzięki!
@Smule: czy jest w takim razie coś, co sprawia, że strategia inwestycyjna polegająca na władowaniu większości bitcoinów w szort tuż przed godziną naliczenia opłat i zamknięciu tuż po nie ma sensu? Opłaty za otwarcie pozycji są o rząd wielkości niższe, prawda?
@smyl: Ok ale zobacz co niesie za sobą funding. Powiedzmy że następny rate jest maksymalny i wynosi 0,375% na plusie. Ludzie parę minut przed rozliczeniem zaczynają otwierać shorty (żeby zarobić na fundingu) i zamykać longi (żeby nie wybulić). Efekt jest taki, że cena spada. Co się dzieje po naliczeniu? Ludzie znowu otwierają longi i zamykają shorty za które dostali już opłatę. Cena momentalnie (po kilko sekundowym lagu) wyskakuje w górę, bo
@smyl: No przeciez wystawiając order decydujesz o tym.

Powiedzmy że chcesz kupic i oferty wyglądają jak na screenie, sell = 17292 i buy = 17291.5
Jak wystawisz ofertę kupna na 17291.5 i poczekasz aż ktoś Ci sprzeda to jesteś makerem, bo to ty stworzyłeś oferte w orderbooku
Jak zbierzesz od kogoś ofertę kupna za 17292 to jesteś takerem, bo zebrałeś od kogoś ofertę z orderbooka
Pobierz
źródło: comment_3nJXZxbM6i0nOa8jIcxg70Vv3TFfVT3N.jpg
@smyl: Nie. W orderbooku masz pozycje tak? Na ten moment najwyższa oferta sprzedaży to 17162 a najniższa kupna to 17161.5.

Załóżmy że chcesz kupić.

Jak wystawisz kupno po 17161.5 i będziesz czekał aż ktoś Ci sprzeda, to wtedy jesteś makerem - bo stworyłeś własny order.

Jak zbierzesz order sprzedaży i kupisz po 17162 to znaczy że jesteś takerem - nie stworzyłeś nowej pozycji w order booku, tylko zebrałes ją od kogos
@Smule: ok, chyba rozumiem :) czyli warto po prostu ustawiać limit kupna po niższej cenie, niż najniższa możliwa w danej chwili i ofertę sprzedaży po wyższej