Wpis z mikrobloga

@oydamoydam: Napisz konkretnie o co konkretnie chodzi w jego wypowiedzi

I jeszcze takie coś-

Z informacji Onetu wynika, że kierownictwo MSZ nie znało tej wypowiedzi i jest nią zdumione


Natomiast co do tego niżej to gość buja w obłokach.

Czekamy na decyzję Putina, by ten odblokował relacje z Polską. Naszym zdaniem Putin jest oszukiwany przez doradców, którzy obiecywali mu, że rząd PiS szybko upadnie, wobec czego nie warto z nim rozmawiać.
@szurszur:

Napisz konkretnie o co konkretnie chodzi w jego wypowiedzi


Właściwie to musiałbym wkleić całą wypowiedź Parysa odnośnie Ukrainy. Bo niemal wszystko to co powiedział jest identyczne z moim stanowiskiem, z którym ty tak często polemizujesz powołując się na jakoby zgodność twojej opinii ze stanowiskiem polskiego rządu.

A powiedział tak o doktrynie Giedroycia:

Ta doktryna nigdy nie oznaczała bezwarunkowego, nieograniczonego w czasie popierania krajów wschodnich. Jerzy Giedroyć był realistą. (..) był
@szurszur:

Nawet jeden z posłów Kukiz'15 nazwał wypowiedz Parysa bredniami i uznał że za słowa na temat Ukrainy nie powinien pełnić obecnej funkcji.


Ty też tak uważasz? Bo wiesz Parys to jest szef gabinetu politycznego ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego oraz członek rady Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. Ok, ale dla ciebie zdanie jakiegoś tam posła Kukiz-15 jest przeważające w ocenie Parysa. Czemu mnie to nie dziwi? Ty chyba naprawdę jesteś albo
. Ok, ale dla ciebie zdanie jakiegoś tam posła Kukiz-15 jest przeważające w ocenie Parysa. Czemu mnie to nie dziwi? Ty chyba naprawdę jesteś albo ruskim, albo ukraińskim agentem


@oydamoydam: Tradycyjnie. Dwa posty i pojawia sie chamski atak personalny na podstawie zmanipulowanego zarzutu. I to pomimo, że celowo nie przedstawiłem nawet swojego zdania na dany temat a tylko przedstawiłem opinię posła Kukiz'15. Jak zwykle wymyślasz sobie jakiś poglad i mi go
@szurszur:

Tradycyjnie. Dwa posty i pojawia sie chamski atak personalny na podstawie zmanipulowanego zarzutu.


Jakiego zarzutu? Jeśli już to był bardziej żart, po to wkleiłem obok buźkę. Zresztą przyganiał kocioł garnkowi, sam wymyślałeś mi od ruskich agentów.

Tradycyjne i typowe dla ciebie to jest spychanie niewygodnej dyskusji na boczny tor.

Rozumiem, że wspomniany poseł Kukiz'15 jest ruskim albo ukraińskim agentem?


On może się po prostu nie znać, mylić. A ty?
@oydamoydam: To Ty spychasz dyskusje na inne sprawy.

On może się po prostu nie znać, mylić. A ty?


@oydamoydam: Też się mogę mylić. Jednak ja nie podzielam jego opinii, bo o ile samo wyciete zdanie brzmi szokujaco to po zapoznaniu sie z pełnym kontekstem nie widze tam niczego szokującego.
Inną sprawą jest to, że gdy urzednik prezydenta Dudy przed nadchodząca wizytą na Ukrainie prosi tamtą stronę o zadbanie o dobry
bo o ile samo wyciete zdanie brzmi szokujaco to po zapoznaniu sie z pełnym kontekstem nie widze tam niczego szokującego.


@szurszur: Obejrzyj może lepiej całą wypowiedź Parysa, bo duby smalone pleciesz waćpan.
@oydamoydam: No a co mnie ma szokować w kontekscie wypowiedzi o istnieniu Polski bez Ukrainy? Przeciez ja od dawna pozytywnie wypowiadam sie o sojuszach w których jestesmy i tak jak Parys widze je jako mocna gwarancje bezpieczenstwa Polski w kontekscie sytuacji na Ukrainie. To raczej Ty niekiedy podważasz ich znaczenie i trwałośc strasząc rozpadem UE i antypolskim sojuszem Ukrainy i Niemiec. Tu Parys mówi rzeczy bliskie temu co pisałem od dawna.
@szurszur: Wybrałeś sobie wygodne dla ciebie fragmenty z wystąpienia Parysa, te pod którymi możesz się podpisać, oczywiście całą resztę olałeś. Dlatego to robisz, bo mimo całej awersji do słów Parysa szukasz z nim jakiejś wspólnoty poglądów. Bowiem jest on jednak reprezentantem państwa polskiego. Potępienie zaś go w czambuł to potępienie obecnego stanowiska Polski. A ty masz tą flagę polską w awatarze i boisz się, że jak ta twoja krecia robota na
@oydamoydam: No omawiam ten fragment, który wywołał najwieksze kontrowersje i jest rozpatrywany w mediach i o którym mówił poseł Kukiz,15. Zreszta poruszam tez inne cytaty jakie wrzuciłeś wrzuciłeś, więc smieszne ja do nich się odniosłem. Jak widze nie jesteś w stanie podjąc dyskusji merytorycznej i jak to czesto bywa ratujesz się stawianiem zasłony dymnej poprzez personalne ataki.

Potępienie zaś go w czambuł to potępienie obecnego stanowiska Polski.


@oydamoydam: Nie do
@oydamoydam: Gdyby tak było to chyba byłbyś w stanie to pokazac, a w ogóle tego nie robisz i tylko atakujesz wydumanymi argumentami personalnymi rejterując przed dyskusją. A tu się okazuje, że o części z tego co z Parysa zacytowałeś pisałem na wykopie od dawna.
@szurszur: Biedny ukrainofilu, jaką dyskusję ty tu zapoczątkowałeś? No jaką? Przypominam, że ty wszystkie cytaty Parysa podane przez mnie skomentowałeś jednym zdaniem - że jakiś poseł miał inne zdanie. A potem nie zadałeś żadnego pytania, tylko od razu przystąpiłeś do ataku i z dupy wyciągnąłeś zarzut "niedostatek argumentów maskujesz pieniactwem." I następnie przywoływałeś dalej ten swój wydumany zarzut, że niby "rejteruję przed dyskusją". Tymczasem to ty winieneś odnieść się do meritum.
tylko od razu przystąpiłeś do ataku i z dupy wyciągnąłeś zarzut "niedostatek argumentów maskujesz pieniactwem.


@oydamoydam: Z dupy? tylko wrzuciłem opinie posła Kukiz'15 a zaczałes mi przypisywac bycie ruskim i ukrainskim agentem, bo sobie wydumałeś, że ja sie z nim zgadzam. Gdy napisałem w kolejnym poście, że wypowiedzi Parysa mnie nie szokuja bo po czesci pokrwyaja sie z tym co pisałem to dalej poszedłes w ataki na mnie nie wiadomo do
@oydamoydam:
No przecież pisałem to już na poczatku. Moze tylko inaczej postawiłbym akcenty w kilku miejscach jak np. w kwestii tego jak bardzo Ukraina potrzebuje Polski, bo wielu w Polsce przeczenia nasze znaczenie.
Prosciej byłoby gdybyś wksazywał co rzekomo ma mnie zaszokowac w jego wypowiedziach.
Natomiast w kwestii wypowiedzi o Rosji to uważam, że nie uwzglednia on warunków rosyjskich i tylko w tych kwestiach sie z nim wyraźnie nie zgodziłem podajac