Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Metoda gumowej kaczuszki – nieformalny sposób debugowania kodu. Metoda polega na tym, że programista, próbując znaleźć błędy w kodzie (inspekcja kodu), trzyma w pobliżu gumową kaczuszkę lub inny przedmiot nieożywiony. Linia po linii, programista tłumaczy kaczuszce lub innemu obiektowi przewidywane funkcje każdego segmentu kodu – podczas sprawdzania powinny wyjść na jaw błędy stworzonej aplikacji. Metoda jest wersją metody „myślenia na głos”, procedury uznanej za skuteczny sposób na przyspieszenie rozwiązywania problemów.

  Ładnych kilka lat już robię w branży #it ale jeszcze nie widziałem, żeby ktoś to stosował w praktyce - a może to bait jest...? A wypokowi #programista15k widzieliście/stosowaliście kiedyś tę metodę w praktyce? ( ͡º ͜ʖ͡º) #programowanie
  pokaż całość

  odpowiedzi (125)

 • odpowiedzi (9)

 • avatar

  Uwaga kierowcy!

  Jeśli widok śniegu za oknem przeraża cię i nie czujesz się na siłach, jeśłi chodzi o jazdę w takich warunkach, to ZOSTAW TE PIERDOLONE AUTO NA PARKINGU zamiast udawać wielkiego bonza zaprawionego w zimowej jeździe.

  Korona ci z głowy nie spadnie jak kilka dni pojeździsz zbiorkomem.

  Dodatkowo, jeśli jadąc swoim stalowym rumakiem, wpierdolisz się w inne auto, pieszego, albo nie daj boże w tramwaj czy autobus, to zjebiesz dzień dziesiątkom normalnych ludzi, którzy chcieli dojechać z punktu A do punktu B. Więc serio, odpuść.

  #poznan #patologiazmiasta #niedzielnikierowcy
  pokaż całość

  odpowiedzi (52)