Wpis z mikrobloga

Ktoś coś może poradzić kartę graficzną tanią (naprawdę tanią, najważniejszy parametr, chyba że będzie duża różnica kosztem kilku złotych) z Allegro albo inną używaną?

Aktualnie mam Geforce 6700xl, ale świruje i jeden program poprosił o OpenGL w wersji 3.0, więc chcę wymienić.

Ze sprzętu jestem cienki wyjątkowo, nawet nie orientuję się w tej śmiesznej numeracji, a co dopiero w innych parametrach. Im więcej próbuję czytać, tym mniej wiem... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zależy mi tylko na obsłudze OpenGL w wersji 3.0 lub wyższej, wyjściu DVI (z ewentualnym HDMI na ewentualną przyszłość) i żeby chłodzenie nie chodziło jak pralka Frania (pasywne mile widziane, ale może być i znośny wiatrak). Slot PCI-E. Miło by było jakby były sterowniki do Windowsa 10 bez jakichś kombinacji alpejskich. I chyba w sumie tyle.

Jeśli bede grał w gre, to raczej starą albo na necie, więc wymagania mam niewielkie, ale wiadomo - lepsza jest lepsza od gorszej.

#kartygraficzne #radeon #nvidia #komputery #pytanie #allegro
  • 7
@severson: GEFORCE 8800 z chłodzeniem pasywnym jak chcesz cicho albo nawet coś z serii niżej. Zaraz ci jakiś mirek wyskoczy z kartą za 2k bo ma wysokie FPS jak gra w diabolo xD( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Voxen:
AMD Athlon II X3 425 2,70 GHz
Płyta MSI 770-C45, jeżeli to jest nazwa, bo jest na naklejce i trochę obdarta to nie wiem czy dobrze przepisałem.
Zasilacz z czarnej listy oczywiście (Modecom Feel III 400)
@Shqip: A rzeczywiście, myślałem że wszystkie MF są.

A co do karty to znalazłem jakąś 8800, z tych gorszych, ale miała HDMI, jedna z najtańszych akurat opisanych jako sprawna i nie na dwa śledzie (małe PCIE może się przyda kiedyś). Z wiatraczkiem, ale dużym, to pewnie i cichszy. Bedzie widać. Nie wiem co odfiltrowałem wcześniej, że mi nie wyskoczyły te karty, więc dzięki @tagged za podpowiedź.