Wpis z mikrobloga

KOMPENDIUM #belfer
Dobra, bo widzę, że wiele ludzi nie ogarnęło co się działo, więc wklejam listę pytań do finału, która gdzieś w tagu się pojawiła i moje wyjaśnienia. Jasne, trochę niespójności jest, ale bez przesady, sporo rzeczy układało się w logiczną całość. To, że moim zdaniem przesadzoną i lekko abstrakcyjną (jakieś wywiady, jakieś strzelaniny XD) to już kompletnie inna sprawa. Ale sama zawiłość i wielowatkowosć fabuły mi się podoba. Mam nadzieję, że pomogłem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

PYTANKA


2. Czemu Ivo zabił woźnego?(I tym samym czemu w ogóle zrobił tą maskarę) Przeciez Ivo jak i woźny byli z wywiadu, więc po co miałby zabijać swojego? Możliwe, że na serio tak bardzo sie zakochał, że aż mu odbiło, ale raczej jest to słaba teoria, bo agent powinien mieć raczej mocną psychike... no chyba, że odurzyli go tak tymi narkotykami, że zniszczyli mu tą psychike?
3. No i po co w ogóle było to całe przedstawienie Balladyna? Rozumiem, że chcieli odwrócić uwage Zawadzkiego, no ale po co Zawadzki tam w ogóle był, jesli kazdy w tej szkole był ustawiony?
4. Jeśli w tej szkole byli wszyscy podstawieni, to ta cała "misja" Belfra miała na celu sprawdzenie go i zwerbowanie do wywiadu?
5. Kto obserwował Zawadzkiego i Kędzierskiego podczas, gdy wchodzili do klubu w 7 odcinku? (wywiad?)
6. Po co oni tego Kędzierskiego dawali do tej sprawy, jak jego szef wiedział o tym całym wywiadzie itp? Nie rozumiem tego. Chceli się go pozbyć z policji, czy co?
7. W sumie to Eweline mogli zabić dlatego, że jeśli w tej szkole był KAŻDY podstawiony i ona jako jedyna nie pasowała, to znaczy, że oni od początku wiedzieli, że belfer (Zawadzki) to wtyka i to by też wyjąsniało dlaczego w tej szkole było tak mało uczniów, bo niektórzy tutaj widziałem, że sie pytali, czemu tam jest tak mało uczniów
8. Co z Wieprzem i poćwiartowanym człowiekiem?
9. Co Iwo mówił temu blondynowi z szafy?
10. Dlaczego Kędzierski odstrzelił Lucka na dachu?
11. Dlaczego okularnik tak dziwnie zachowywał się w trakcie jak Iwo odstrzeliwał kolejnych ludzi?
12.Po co Tymek wystawiał te wszystkie różne koordynaty do spotkań?
13. Co z Luizą i Tymkiem?
14. Dlaczego wywiad oczyścił Belfra z zarzutów i wszystko zatuszował?
15. Głównym celem naszej siatki tajnych małych agentów było rozpracowanie handlarzy bronią i terrorystów z lasu. Po co to tak długo trwało skoro sam Belfer do tego doszedł w 2 tygodnie jak nie mniej i wszystko mieli podane na tacy?
16. A może Magda była z wywiadu, a ten nauczyciel z kontrwywiadu (np. Fracuskiego) i ona była tylko podstawiona i szpiegowała kontrwywiad? To by wyjaśniało dlaczego go zabiła i dlaczego była w Paryżu.
17. Kto napisał handlarzowi o idących "ruskich"?
18. Brat Tymka grający na fortepianie. Po #!$%@? ten wątek w ogóle? Użycie garoty w zabójstwie Eweliny pozwalało myśleć, że on jest jakoś zamieszany w to wszystko.
19. Nadal nie wyjaśniono, dlaczego właściwie rozpoczęto śledztwo zaginięcia trójki, jak się okazało, agentów (samo zniknięcie i niezostawianie śladów brzmi absurdalnie, pewnie w rzeczywistości jest wiele takich przypadków i nimi zajmuje się oraczej Fundacja Itaka, a nie ABW)
20. Dlaczego z bezbronnego Iwo zrobiono sito (Radek wiedział o jego zaangażowaniu w inne służby? Czy o tym, że on z kolei mógł wiedzieć o jego podejrzanych kontaktach?)
21. Dlaczego właściwie zamordowano Radka i Ewelinę?
22. Okazuje się, że Zawadzki był cynicznym skur...ynem, skoro wysłał swoją dziewczynę w ciąży do zdobywania informacji od podejrzanych ludzi. Przecież mógł z łatwością przewidzieć, że źle się to może dla niej skończyć
23. Skoro zamordowano Ewelinę i Radka, to dlaczego Belfer uszedł z życiem? Chyba, że chciano go zwerbować... ale w takim razie nie było konieczne zabijanie Eweliny, ją również można było spróbować "odwrócić",
24. Pod koniec odcinka do CBŚ przychodzi "ojciec" Halucyny i jakby nigdy nic, swobodnie składa Belfrowi propozycję nie do odrzucenia. A CBŚ ma w dupie to, że działali "poza prawem" (słowa Halucyny).
25. Dlaczego Iwo zamordował Karolinę, skoro ona prawdopodobnie nie była w nic zamieszana? To on ją przecież z nią zerwał...
26. Po co Zawadzki przyznawał się do zamordowania biologa?

ODPOWIEDZI



2. Z tego samego powodu, z którego chciał zabić biologa - zobaczył do czego ten tryb życia zmusił Magdę i stwierdził, że tak naprawdę bardzo ich krzywdzili.
3. Balladyna była zwyczajnym tłem, tak samo jak konkurs w pierwszej części, po prostu wątek kółka teatralnego koncentrował wielu bohaterów, więc na nim skupili fabułę. Nie każdy w tej szkole był ustawiony, tylko trójka, którą chciał zastrzelić Iwo, hakier no i sam Iwo oczywiście
4. Ad. 3, tylko 5 osób było podstawionych. Przede wszystkim dyrektorka, ale i reszta uczniów nie była.
5. Albo hakier (spieprza z miejsca zdarzenia na początku odcinka?) albo biolog (jest potem powiedziane, że zabił policjanta, nie wiadomo tylko czy bezpośrednio czy pośrednio, np. przez hakiera)
6. Tego też nie rozumiem akurat XD
7. Nie każdy był podstawiony (ad. 3). Ewelinę zabili, bo hakier dowiedział się, że jest powiązana ze sprawą z Dobrowic (przecież widział zdjęcie klasowe z Dobrowic z Eweliną) i doniósł swoim przełożonym (biologowi), a ona już widziała Halucynę i mogła ją zdekonspirować. Bardzo możliwe, że sama Halucyna podczas ucieczki z domu naprowadziła ją nie na "stację beznynową" tylko na miejsce gdzie czaił się biolog.
8. #!$%@? z Wieprzem, to tylko mirko ukuło teorię spiskową, że skoro do Wałbrzycha wysłany jest Kędzierski, a Wieprz jest z Wałbrzycha, to te sprawy muszą być KONIECZNIE powiązane. Nie muszą. I pewnie nie były. A może nawet jeszcze o krok dalej - może scenarzyści specjalnie zadrwili sobie z piewców teorii podpuszczając ich na ten Wałbrzych. Poza nazwą miasta nic nie wskazywało na to, że poćwiartowany w Wałbrzychu był Wieprz.
9. Tego też nie ogarniam, choć mam teorię. Iwo celował do blondasa i ten myślał, że to on jest celem Iwo. Iwo zaczął mówić, że "mają Balladynę w realu", ale to co potem mówił to mogło być wyjaśnianie całej wywiadowczej sprawy blondasowi i tłumaczenie czemu go nie zabije. Nie wiem jednak czemu blondas w takim razie nic z tą informacją nie zrobił. Poza tym tam przecież była jeszcze jedna dziewczyna, też mogła coś z tym zrobić. No ale tego faktycznie nie wiem.
10. Bo go Belfer prosił, żeby nie wywinął się sądowi.
11. Bo wiedział o preppersach z #!$%@? Iwu scenariusza. I Iwo też wiedział, że on wie.
12. Wcześniej, żeby się spotykać. Po raz ostatni po to żeby zwabić Kędzierskiego/belfra. Tylko nie pasuje do tego fakt, że nie zabili belfra w klubie, więc też nie do końca to rozumiem.
13. Gówno. Trochę ją okłamał, a poza tym to nie było najmilsze rozstanie, ja bym do niego nie wrócił po czymś takim. (Plus, czy naprawdę szkolne romanse są jednym z głównych wątków serialu? Czy naprawdę jest to tak interesujące?)
14. Bo chce go wziąć do współpracy na takiej samej zasadzie jak Kędzierski pod koniec pierwszego sezonu. Poza tym oficjalne zeznania mogłyby ich zdekonspirować. A tak - nie ma zbrodni, nie ma zeznań, nie ma podejrzeń, że mogą coś nie do końca legalnie robić.
15. Jak mówił biolog - to było tylko ćwiczenie. Tak samo jak ich zniknięcie "do Paryża". Prawdziwą robotę mieli dostać dopiero po zakończeniu szkolenia.
16. Co to za teoria znowu. Zabiła biologa Karola, bo sprawy się trochę wymykały spod kontroli. Pamiętaj, że belfer ją wkręcił w to, że Tymek nie żyje, więc pewnie się #!$%@?ła, że dwóch jej kolegów zdechło, ona została sama i pewnie też ją to czeka. Ponadto jeśli wierzyła, że została sama z trójki, to znaczy, że Karol nie miał już kogo poza nią kryć, więc nikogo by nie skrzywdziła zabijając biologa. Wcześniej zagrażałaby bezpieczeństwu Iwa lub hakiera Tymka.
17. Magda. "Ruscy" to tylko przykrywka, jakby mu powiedziała, że policja to wiedziałby, że to ona "rozpruła się na psiarskich" ,a konkurencyjne mafie mogły mieć inne sposoby niż policja na dowiedzenie się o jego kryjówce.
18. Może powiedział też epizodycznej dziewczynie Tymka, że nie jest jego prawdziwym bratem? Mogli by to rozjaśnić, ale było zasygnalizowane, że coś tam jej mówił w tajemnicy.
19. Nie wiadomo, tego też nie rozumiem
20. Nie wiedzieli, że jest bezbronny. Tak terroryści postępują z ludźmi, którzy celują z broni palnej do terrorystów. Kędzierski nic o jego wywiadowczej działalności nie wiedział.
21. Bo wiedzieli o Halucynie i jej podwójnej roli i mogli węszyć dalej. Grozili ujawnieniem sprawy.
22. Nie był, przecież nie wiedział, że biolog jest jakoś powiązany ze sprawą, albo myslał, że tylko w taki sposób jak mówiły plotki na początku - że miał niby romans z tą co umarła. W każdym razie powiązania biologa uznał za znikome i ten wątek zamknął. Dopiero w ostatnim odcinku ogarnął, że coś jest na rzeczy, ale Marta sama, przypadkiem odkryła te powiązania portiera z biologiem na zdjęciu. On jej nic nie kazał.
23. Tego też nie wiem
24. Był podstawionym ojcem. Był agentem wywiadu, który akurat na ten moment udawał ojca. CBŚ ma to w dupie, bo nie wie o tym, że działali poza prawem i że to wywiad. Jedynym, który wie, jest ten przylizany blondas, wróg Kędzierskiego z pracy i może ewentualnie ten szef w okularach, ale on się doawiaduje o tym dopiero na końcu. To blondas tuszuje sprawę.
25. Przypadkiem w nią trafił. Celował w biologa albo w Magdę.
26. Po to żeby kryć Magdę, żeby dać jej wyjśc na prostą. Prawdopodobnie podejrzewał, że wywiad to zatuszuje, żeby nic nie wyciekło (tak jak przepowiada mu przed zabiciem biologa Magda).
  • 8
@Enmebaragesi: wezmę swoje odpowiedzi z innej nitki:

Po co oni tego Kędzierskiego dawali do tej sprawy, jak jego szef wiedział o tym całym wywiadzie itp? Nie rozumiem tego. Chceli się go pozbyć z policji, czy co?


myślę, że nie wiedzieli, dopiero jak zabili Karola to przyszli smutni panowie, powiedzieli elo jesteśmy z wywiadu, nie drapcie śmierci Karola. A przy okazji tego Zawadzkiego sobie zatrudnimy, więc dajcie go nam.

17. Kogo przyprowadziła
@Enmebaragesi:
Ad 12 skąd wiedział że właśnie teraz się zorientują i pójdą do klubu? To przypadek że w tej lokalizacji(mapce) się znaleźli, a Belfer mógłby być tam sam bez Radka.
Ad 25 według serialu i scen kręconych. Oddał dwa szybkie strzały w Karolinę i gdyby Magda się nie rzuciła na nią to dostałaby 2 i dead. Czyli według montarzystów,dziękowców itp przypadkiem dostała Magda w ramię. Ale ogólnie to ujnia wyszła, nic
plus podstawiani rodzice trójki licealistów, ale oni nie musieli wiedzieć o tym, ze to wywiad (zwykli statyści)


@Enmebaragesi: Podstawieni byli tylko rodzice Magdy, reszta rodzice biologiczni. Przecież Karol mówi o eksperymencie zwerbowania dzieciaków z "dobrych" rodzin.
@Fiuczer: - mogli nawet się ich nie spodziewać, ale po zobaczeniu w klubie Belfra i Kędzierskiego stwierdzili, że pali im się w tyłkach i że ich unieszkodliwią (czemu nie tknęli Belfra, tego jak mówię, faktycznie nie rozumiem)
- co do strzelaniny to specjalnie obejrzałem jeszcze raz - Karolina jest trafiona w prawy bok i to własnie z tej strony złapała ją Magda, a zatem spokojnie możemy uznać, że celował w Magdę
@Enmebaragesi: Oprócz swoich obserwacji, posiłkuję się: "Jeśli dobrze zrozumiałem finał historii, to zwerbowanie dzieciaków, które nie pochodziły z domów dziecka, było testem. Chciano sprawdzić, czy uda się uzyskać tę samą lojalność i stabilność, gdy młody człowiek ma dom i poczucie stabilizacji. Gdy ta historia się rozpoczyna, Karol ma pod sobą trzech przyszłych agentów: Magdę, Tymka i Iwa". - cytat ze strony https://www.spidersweb.pl/rozrywka/2017/12/11/belfer-zagadki-2-sezonu/
@Enmebaragesi: Szanuje że na tyle pytań odpowiedział ale one nie były zbyt trudne dla widza. Mi kilka w głowie siedzi a na nie chce znać odpowiedź :P Spiderweb też opisał "wszystko"https://www.spidersweb.pl/rozrywka/2017/12/11/belfer-zagadki-2-sezonu/
1. Skąd okularnik wiedział gdzie jest wyjście i jak dowiedział się o busie od Tymona podczas strzelaniny.(Tymon mi powiedział gdzie jest wyjście) W tym momencie nikt nie miał telefonów a Tymek stał z wszystkimi przed szkołą. Obstawiam że on