Wpis z mikrobloga

@SunriseOverEverest: Nic nie ustawiałem, bo nawet nie wiedziałem że się da. Poza tym wpłacałem jakieś drobniaki, więc to by chyba nie miało sensu. No ale załóżmy że opłacam fee, too ile to przyśpiesza wpłatę? I to się płaci % od wpłaty czy jakąś stałą kwotę, jaki jest wtedy max?
@offway: Pewnie giełda pobrała prowizję i dała małe fee wiesz, płacisz giełdzie 10 dolarów, oni przeleją z fee 0.25 USD, a resztę sobie wezmą)
Ok, dzięki, natomiast nadal nie kumam kiedy mogłem ustawić to fee?

@offway: Kantor może nie udostępniać takiej opcji i zawsze wysyłać z jakąś domyślną opłatą. Normalne portfele pozwalają. Sprawdź na explorerze bloków (blockchain.info) tx tej transakcji, tam będzie podane, z jaką opłatą została wysłana.
@offway: Opłata jest w porządku - 253 sat/B. Na tej stronie: https://bitcoinfees.earn.com/ możesz sprawdzić, że taka opłata jest w przedziale 0-16 bloków, czyli wysoko. W bitcoinie wpada średnio 6 bloków na godzinę, więc zaraz powinna być potwierdzona. Nie wiem czy tę opłatę mają już w prowizji, czy odliczają z kwoty, zazwyczaj jest to drugie.
Transakcji może być tam kilka, bo tak działa Bitcoin. Transakcje składają się z wejść i wyjść +
@mihaubiauek: Już prawie wszystko rozumiem, dziękuję :) Ale jeszcze jedno pytanie :P Jeżeli trafiam do "paczki przelewów" (rozumiem, że to dzieje się losowo?) z kimś komu zależy na czasie i ustalił wysoką opłatę, to mój przelew też dojdzie szybko?

Czy może przydział do "paczki" nie jest losowy i do jednej "paczki" trafiają przelewy tylko o tej samej opłacie?
@offway: Cała paczka nie jest losowa. Tj. stworzyć ją może tylko właściciel wszystkich wejść, więc kantor wepchał twoją transakcję do paru innych i wysłał je w jednym przelewie. Opłata jest przypisana do całej transakcji, bo dla Bitcoina to jest jeden przelew, który tylko zmienia stany wielu kont.
Im więcej tych wejść i wyjść tym transakcja jest cięższa, dlatego opłatę podaje się w Satoshi/Byte (sat/B).