Wpis z mikrobloga

@Haqim: nie jestem pewien, ale chyba już teraz nawet mogą. (Mogę się mylić)
Myślę tak dlatego, że już teraz jeżeli ktoś pracuje jako mundurowy to ma stosunkowo łatwy dostęp by takowe zezwolenie na broń prywatną uzyskać.
@Haqim, @SH4meonU: Z projektu zmian:

3. Za ważną przyczynę, o której mowa w ust. 1, uważa się w szczególności:

(...)

5) udokumentowane co najmniej roczne członkostwo w stowarzyszeniu o charakterze strzeleckim lub proobronnym – dla pozwolenia na broń do celów sportowych rekreacyjnych

4. Pozwolenie na broń, wydane w celach, o których mowa w ust. 2, uprawnia do posiadania następujących rodzajów broni:

(...)

5) do celów sportowych rekreacyjnych – broni palnej:
@SH4meonU: mylisz się nie mają, nie ma żadnych podstaw prawnych do posiadania broni przez żołnierzy w terytorialnej służbie wojskowej, tylko za służbę w WOT. Ubojka jasno definiuje jak zdobyć broń, nie ma dodatkowej przyczyny typu WOT/organizacja paramilitarna, czesi nad tym pracowali ale nie u nas, Wociak aby mieć broń musi mieć ważną przyczynę, po jej spełnieniu idzie na komendę wojewódzką i składa odpowiednie dokumenty jak każdy, a ponieważ nie jest zawodowy
Wociak aby mieć broń musi mieć ważną przyczynę, po jej spełnieniu idzie na komendę wojewódzką i składa odpowiednie dokumenty jak każdy


@dyban: No i właśnie na podst. omawianych zmian doszłaby nowa ważna przyczyna, czyli:

udokumentowane co najmniej roczne członkostwo w stowarzyszeniu o charakterze strzeleckim lub proobronnym – dla pozwolenia na broń do celów sportowych rekreacyjnych


Tylko tu od razu pytanie w stylu #januszeprawa - czy WOT mieści się w definicji stowarzyszenia
@ramzes8811: Ad.1. O Boże, to zupełnie jak pytania na prawo jazdy, które jak wiadomo chroni przez nieznajomością przepisów i uniemożliwia wjechanie autem w tłum niewinnych ludzi. A nie, zaraz. ;)
@avltree: no nie, WOT jest to formacja wojskowa (piaty rodzaj sił zbrojnych), to nie jest stowarzyszenie, żołnierze ogólnie nie mają prawa broni zabierać do domu, policja ma taki przywilej ale wojsko nie, żeby mieć broń według tej formuły musiałbyś jeszcze przynależeć do jakiegoś stowarzyszenia proobronnego...

ale jak sam dobrze wiesz jest to dopiero projekt zmiany, obecnie niestety tego nie ma, teraz ludzie należąc do organizacji proobronnych muszą cudować, że są sportowcami