Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • odpowiedzi (7)

 • avatar

  Mam przyjaciela chorego na depresję - nie myślącego, że ją ma, czy przechodzącego trudny okres, ale po prostu na nią choruje. Żona, dzieci, w sumie stabilne i w miarę dostatnie życie, a to gówno go złapało.

  I tak się dzisiaj po prostu popłakałem, ludzie dziwnie na mnie patrzyli jak szedłem przez miasto i nie mogłem powstrzymać tej guli w gardle, tych łez wielkości kuli bilardowej które nie płynęły po policzkach, kapały. A nie płakałem ze smutku, a najpiękniejszego co mogłem usłyszeć (sorry, ale teraz też mi się trochę ulewa z oczu). Że tylko ze mną o tym rozmawiał, tylko do mnie mógł się zwrócić, że pomagałem mu jakoś ogarnąć całą tą sytuację, leczenie, życie. Dopiero dziś dowiedziałem się, że jak rozmawialiśmy dwa miesiące temu przez telefon o 2 w nocy, to był moment w którym chciał się targnąć na swoje życie, ale z automatu wybrał najpierw mój numer. Ja nic nie wyczułem, po prostu rozmawialiśmy 2 godziny pomimo tego, że mnie w sumie obudził.

  Nikt kurwa nigdy nie dał mi takiego dobrego kopa jak teraz dostałem. Czuję się wręcz onieśmielony tym wszystkim, że dla kogoś w tak trudnym czasie tyle znaczyłem, choć w sumie starałem się tylko być, wysłuchać i pomóc, ale bez wchodzenia z butami. Zdarzyło się tylko na początku, gdy niemal siłą go zapchałem do lekarza, żeby stwierdzić co tu może się dziać, bo jego zwierzenia stawały się niepokojące.

  Prawdziwa przyjaźń to piękna rzecz, szczególnie gdy nagle dowiadujesz się, że znaczysz dla drugiej osoby więcej niż sądziłeś. A to mój najlepszy przyjaciel od dzieciństwa i każda godzina z nim spędzona trwała minutę, nie chciało się odchodzić. Nawet teraz gdy ma problem to jest. Może nieco bardziej wycofany i zamyślony, ale w najgorszym czasie widocznie ta relacja mu coś dawała. Mi zawsze dawała, bo z niej czerpałem energię, bo w swoim mniemaniu zawsze spotykałem się z doskonalszą wersją siebie, z tymi samymi zainteresowaniami, poczuciem humoru, ale w formie bardziej błyskotliwej, inteligentnej i ciekawej. Jak się okazuje działało to w obie strony.

  A ja teraz śmigam, bo po takim wywnętrzeniu się i płaczu dwóch facetów trzeba będzie trochę porąbać jakieś drewno. #oswiadczeniezdupy #przyjaznie #depresja
  pokaż całość

  odpowiedzi (17)

 • odpowiedzi (43)