Wpis z mikrobloga

Postanowilem sobie sprawdzic punkty karne przez obywatel.gov.pl

Dostalem w tym roku dwa mandaty:
1. Przekroczenie predkosci samochodem miedzy 21km/h a 30km/h - 4 punkty i 100 zl
2. Przekroczenie predkosci motocyklem miedzy 31km/h a 40km/h - 6 punktow i 200 zl

W systemie pierwsze wykroczenie jest ok, tak samo jak na mandacie. Drugi wpis zamiast przekroczenia predkosci mam za "Niestosowanie się podczas jazdy do obowiązku używania wymaganych przepisami świateł w okresie od świtu do zmierzchu" i wpisane 2 punkty karne.

Sprawdzilem na mandacie a tam jasno jak byk: przekroczenie predkosci, 200 zl, 6 punktow. Wszystkie dane odnosnie pojazdu / miejsca sie zgadzaja.

Bagiety sie pomylily, albo celowo wpisali inne wykroczenie (3 bagiety na motocyklach, ja na moto, generalnie bylo milo i przyjemnie).

Mandatow jeszcze nie oplacilem (ostatnio urzad skarbowy sie zglosil po pierwszy z nich) i chyba nie bede oplacal, bo sam juz nie wiem ile powinenem zaplacic.

Mial ktos podobnie? Rozumiem, ze w takiej sytuacji mam na koncie 6 punktow a nie 10? ( ͡º ͜ʖ͡º)

#prawojazdy #motocykle #samochody #mandat #policja #punktykarne
NotorycznyPlusiciel - Postanowilem sobie sprawdzic punkty karne przez obywatel.gov.pl...

źródło: comment_AbbV1j1k6h2zEGno4rYI4Sx1tHtXE0Yl.jpg

Pobierz
  • 13
Usuń może datę i godzinę, bo za dużo danych i łatwo je powiązać


@PorryHatter: W sumie racja, dzieki. No wlasnie kwota powinna byc inna, bo na mandacie 200 zl, a za jazde bez wymaganych świateł od świtu do zmierzchu jest 100 zl. Poczekam chyba az US sie zglosi po kase i zobacze co mi napisza.
Bez odsetek, najpierw przysylaja pismo z US zeby dobrowolnie oplacic, a dopiero pozniej sciagaja.


@NotorycznyPlusiciel: Jednemu mojemu ziomkowi przysłali pismo żeby zapłacić dobrowolnie (za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym), potem drugi raz, a potem trzeci raz pismo z sądu że zamienili mu karę finansową na kilkanaście dni aresztu i ma się stawić ( ) Więc nie zawsze jest tak kolorowo