Gorące dyskusje ostatnie 12h

Pochwale sie może tym to mój tata zrobił na emeryturze:) wszystko prócz torów i samej kolejki H0 jest robione ręcznie:) drzewa to stara choinka, troche patyków, papieru, mąki, wody i farbek:)
    #hobby #modelarstwo #kolejkah0 #chwalesie #gownowpis #rekodzielo #kolej
    Za chwile dodam druga stronę i tył;)
    pokaż całość

odpowiedzi (74)

Cały Internet zachwyca się tym zdjęciem łącznie z wykopem. Zaspana dziewczyna niemrawo spogląda na maszerujące tłumy rozswietlone przez czerwone race. Siedzi na łóżku w jednym z pokoi luksusowego hotelu w centrum Warszawy.

To zdjęcie według mnie idealnie pokazuje, jak oderwane od korzeni i wybrakowane z poczucia przynależności narodowej są obecne elity kulturalne. Pokój hotelowy jest symbolem luksusowej bańki, w której zamykają się ci ludzie nie chcąc uczestniczyć w świętowaniu dnia niepodległości. Hotel to zresztą miejsce, gdzie zatrzymujemy się tylko na chwilę, w przelocie między jednym a drugim miejscem, co również można odczytywać jako brak zespolenia z miejscem, w którym się urodzili. Oni myślą o sobie: jestem obywatelem świata, nie Polakiem, mieszkam w hotelach, nie rozumiem tych, którzy czują dumę narodową. Boję się polskości. Wolę spać, udawać, że mnie to nie dotyczy. Są zobojętnieni na hasła patriotyczne, nie chcą manifestowac swojej polskości, chcą się schować pod kołdrę, nic nie widzieć, nic nie słyszeć, nie być Polakami.

Gdzie na tym zdjeciu widzicie siebie? Bo ja czuje się częścią tego tłumu na dole. #przemyslenia #marszniepodleglosci #warszawa #patriotyzm #4konserwy #sztuka #fotografia
    pokaż całość

odpowiedzi (156)

Już prawie 24h jestem na SORze w Szpitalu Praskim #warszawa. W niedzielę wieczorem coś ukuło mnie w boku tak, że ledwo się ruszałem. Pogotowie zawiozło mnie z objawami kolki nerkowej.

Niestety USG wykazało zmiany na wątrobie i w nadnerczu. Czekam na przyjęcie na oddział bo miejsc nie ma, w celu dalszej diagnostyki pod kątem #rak #nowotwory

pokaż spoiler Kurwa za dużo czasu na wykopie i może rzeczywiście raka dostałem

Mirki i Mirabelki - badajcie się regularnie i nie odkładajcie wizyty u lekarza. Może gdybym co pół roku robił morfologię i szybciej poszedł z pierwszymi objawami do internisty, to może byłbym 2-3 miesiące do przodu.

Post trochę atencyjny, ale chciałem się wygadać. Kto chce niech zostawili plusa, kto nie niech nie hejtuje.

pokaż spoiler Rak to pała - oficjalni huligani chemioterapii
    pokaż całość

odpowiedzi (86)