Wpis z mikrobloga

No nie da się już czytać tych januszy #f1 piszących ciągle o słabym tempie RK w testach Williamsa.

Wyobraźcie sobie że jesteście szefem zespołu F1 (jednego z tych 7-8 dla których wygrywanie nie jest głównym celem)
Macie na testach dwóch zawodników, gdzie jeden ma znacznie większe wsparcie finansowe.
Czy temu "biedniejszemu" dajecie najnowszy silnik, z pełną mocą i z najlepszymi ustawieniami pod najlepszy czas?

Przecież to byłoby PRowe i strategiczne samobójstwo, gdyby taki biedniejszy zawodnik uzyskał jakiś topowy czas.
Jak potem zespół miałby wytłumaczyć, że świeżak w słabym bolidzie uzyskał najlepszy czas testów, porównywalny z czasami Ferrari czy Force India w Q3, ale wybraliśmy kogoś innego?

Dodatkowo inne zespoły dostają wtedy na talerzu, szybkiego zawodnika, bez kontraktu i ze sponsorami.

Dlatego w takich testach, nigdy nie pokazuje się prawdziwej prędkości zawodników,
bo ją to można pokazać, ale dopiero w lutym, kiedy masz podpisany kontrakt z tym zawodnikiem na 2-3 lata.

Dlatego nigdy nie dowiemy się o prawdziwych wynikach testów od zespołu, bo ich ujawnianie, nie jest w ich interesie.

PS. Gdyby np. Sirotkin był szybszy od Kubicy czy DiResty, to nie potrzebowałby większego wsparcia finansowego, wystarczyłoby przecież zaoferować takie same jak oni.
Podstawy logiki.

#kubica
  • 23
cierpliwości, jeszcze pare dni i tag sam sie oczyści ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@MonsterKill: Tak tak januszku, tylko że ja obserwuje te tagi od wielu lat, a na pewno dłużej niż masz tu konto trollu.
mogli też pomyśleć,że skoro rusek chce jeździć to niech wniesie budżet, bo wiedzą że kasę ma


@midcoastt: Aha czyli sponsorzy ruska wiedzą że mają typa szybszego o 2sekundy, i muszą zapłacić 3x więcej za miejsce od tego wolniejszego polaka.
Brzmi logicznie xD

Widać tylko ja jestem taki głupi że kiedy byłbym szybszy to wolałbym zapłacić mniej albo co najwyżej tyle samo.
takie #!$%@? na siłę. RK przegrał finansowo i tyle.


@ElCazador: Ale ty przeczytałeś co w ogole komentujesz?
Temat jest o szybkości na testach, a nie finansach.
@ElCazador: Ty widze jednak jesteś mocno ograniczony.
Czy ja gdzieś napisałem że znam pełen obraz testów?

Napisałem jedynie że logika mówi wprost o tym, że zespół powinien ukrywać prawdziwe czasy, a nie je pokazywać całemu światu.
coś jak Barcelona w okienku transferowym. Każdy klub wiedział że ma kasę i zawyżali ceny za graczy


@midcoastt: Tu jest inna sytuacja.
Pokazali mu że mają wielu innych lepszych zawodników, niektórych też ze sponsorami, więc jeśli mają go przyjąć, to musi zapłacić znacznie więcej niż oni.
@raggan: Ale gdzie ja pisałem że Kubicy, albo specjalnie?

Napisałem że to jest oczywistość przy testach kierowców bez kontraktu.
Jak ktoś widział w życiu tylko testy Kubicy, to nie mój problem.
@erbo: Czasy są jawne. Było słabe. Nie trzeba porównywać z żadnym Q3, wystarczy z Sirotkinem 3h wcześniej.

Napisałem że to jest oczywistość przy testach kierowców bez kontraktu.

Czyli zepsuli auto, ale na pocieszenie dodajmy, że robią tak wszyscy wszystkim biednym kierowcom?