Wpis z mikrobloga

Motomurki, potrzebuję rady co do auta. Myślę czy nie kupić na firmę auta na koniec roku żeby trochę zejść z podatków i szukam czegoś w okolicy 100-110k brutto.
Na celowniku Mazda 6, Mercedes CLA albo Audi A5. Wszystkie w sedanie/liftbacku/coupe.
Wszystkie się podobają i są fajne do jazdy.
Interesują mnie późniejsze koszty utrzymania i ewentualne wady każdego. Macie jakieś doświadczenia/rady?

PS. Wiem, Mazdy kradną ale po to są ubezpieczenia :)

#motoryzacja #samochody #mercedes #mazda #audi
  • 18
@lozik ja kupiłem kilka dni temu A5, ale nowe. Narazie przejechane 500km i mogę polecić. Jeśli na firmę to musisz celowac w auto z pełną fakturą a to dość mocno ograniczony wybór przy używanych. Ja też celowałem w zakup Mazdy6, ale skończyło się jak zawsze przekroczeniem budżetu i kupiłem A5. Pamiętaj ze różne koncerny mają różną polityke rabatowa, w mazdzie dostaniesz opony gratis i cena cennikowa bez targowania no może maz 3%,
@lozik zależy na czym Ci Mirku zależy, Mazda będzie pewnie najtańsza w eksploatacji ale, cla bym nie brał pod uwagę i sklanialbym się w kierunku a5 (ʘʘ) pytanie jeszcze o motor jaki chcesz wybrać
@jaxReal: nie do końca interesują mnie segmenty i poziomy „luksusu” według klas itp.
Liczy się wygląd, komfort i późniejsza obsługa auta.
@debenek: wybór się zawęża przy szukaniu z vat 23% ale dzięki temu zazwyczaj są to auta kupione przez salony w rozliczeniu więc automatycznie już lepiej sprawdzone niż od handlarza albo os. prywatnej.
@CocoJambo14: @KoldiuszCaesar: samochód jednak bardziej dla kobiety, więc nie do końca o osiągi chodzi a
@lozik: w tej kwocie kupisz nową mazde z salonu więc nie będzie problemu z wrzuceniem w koszty. Sam tak zrobiłem tyle że zdecydowałem się na 3(nie potrzebuje większego auta). Co do wad to kiepskie wyciszenie wnętrza - przy większych prędkościach zaczyna przeszkadzać ale poza tym bardzo fajne auto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@lozik: CLA 250 benz jeździłem, ale to C-klasa w ładnym opakowaniu i tak jest wykonane. Z tych 3 aut bierz Mazdę, segment wyżej i dosyć uniwersalne auto czego nie można powiedzieć o A5 czy CLA.