•  
  m....u via Android

  +19

  Śmieszy mnie to jak #4konserwy piszą dyrdymały o jakimś rozpadzie Unii przez Brexit. UE jest drugą po USA najpotężniejszą gospodarką na świecie (dla porównania: Chiny na 3 miejscu). Prędzej Rosja rozleci się na kilka państw jak ZSRR (Czeczenia i cały Kaukaz, republiki Azji Środkowej i Wschodniej znajdujące się na terenie obecnej Rosji chętnie wezmą niepodległość).

  Komunistyczne Chiny istnieją tylko dzięki potężnej gospodarce. UE ma jeszcze bardziej potężną gospodarke, wizja jej rozpadu jest całkowicie nierealna.

  #polityka #neuropa #europa #bekazpodludzi #bekazprawactwa

  źródło: fromapp.jpg

  •  

   @misieu: Gdzie jest MIŚ? GDZIE JEST MIŚ? Avatara zmieniłeś chyba co :P

   +: m....u, Lipathor
  •  

   @misieu: Ja jestem na prawej stronie a takich tez nie głoszę właśnie przez podane przez Ciebie powody, do tego właśnie Brexit pokazuje, że wyjście z Unii się zupełnie nie opłaca. Wielka Brytania ma teraz spore problemy jak chodzi o prawa pracowicze (i samych pracowników na których opiera się choćby ich rolnictwo), problemy z granicą Irlandzką, przyszłe problemy z handlem, przeniesienie unijnych instytucji czy wreszcie rachunek jaki muszą zapłacić za Brexit stricte Unii. Jak już to Unię czeka reforma bo jednak trochę błędów popełniono ale rozpaść się nie rozpadnie.

   +: m....u, Lipathor +2 innych
  •  

   @AndrusZgc brexit to cios dla UE (w tym Polski) i Wielkiej Brytanii. Wniosek jest taki, że wyjście z UE przynosi same szkody a nie korzyści.

  •  

   @misieu: pierwszą jeśli liczyć PKB i PKB per capita.

  •  

   @misieu: Dokładnie a wejście jak pokazuje przykład Polski przyniosło nam ze strony Unii same korzyści, wszelkie nasze problemy ekonomiczne i społeczne (źle przeprowadzona transformacja, gigantyczna emigracja wewnątrz Unii i wcześniejsza przed akcesją) są wynikiem naszej złej polityki, problemów z imigrantami w tym zestawieniu nie uwzględniam bo one nas zupełnie nie dotyczą i były spowodowane naiwną polityką kilku krajów członkowskich.

   +: m....u
  •  

   @misieu: Wszystko co powiedziałeś jest prawdą po za jednym - Widmo rozpadu jest jak najbardziej realne, system jest bardzo niestabilny - wystarczy jeden Orban, Farage lub kaczyński lub jedno wybory wygrane przez populistów i cały system może upaść