Wpis z mikrobloga

Star Wars: Last Jedi
7/10 :( Uzasadnienie w spoilerze, który jest spoilerem fabuły więc jak ktoś rozwinie to radzę po obejrzeniu. Ocena ma nastawić na pewne rozczarowania.
Zacznę od tego, że jest zajebisty. #!$%@? w kosmosie, fajna walka na lightsabery. Akcja od początku do końca. Kilka przerywników tylko i to takich drobnych. Przezajebista postać Snoke. Chewie is Chewie.
Rebelia #!$%@?. Teraz już pokazane wyraźnie, że to #!$%@? muzułmanie i komuniści. Podnoszą brudne łapy na swoich panów. Benicio del Toro #!$%@?ł perfekcyjnie. Większość filmu trzyma dołujący klimat Rogue One.


Ogólnie to mi się podobał, ale jednak jest trochę jebiących wątków.

#starwars
  • 9
@fillion: tak jak napisałem - głównie z Finnem takie FX były, ale ta scena też była #!$%@?. Mogli to zupełnie inaczej rozwiązać, a nie pokazywać tak idiotycznie, że Leia ma w sobie szmoc. Takie motywy psują efekt całego filmu, który był fabularnie lepszy niż poprzednia część, ale przez to absurdalnie wypada gorzej... Bo sam scenariusz tej sceny to prawie jakby napluć w twarz fanom.
@kamillus: wiem że nie będzie, mimo że mają zgodę na zrobienie jej komputerowo. Ale jak Fisher umarła, to film był jeszcze w postprodukcji - mogli ją po prostu zabić w próżni bez starty dla scenariusza, ewentualnie dokręcić jakiś pogrzeb. Jej rola po "zmartwychwstaniu" nic nie wnosi dla filmu.
Snoke jest Sithem a stihowie w tradycji mają to że ich uczeń w tym przypadku Kylo ma zdradzić swojego mistrza i w takim sposób Mistrz (Snoke) ma zginąć a uczeń przejąć po nim władzę. Czyli się zgadza.

Moc nie jest przekazywana z pokolenia. Moc po prostu jest i Rey ją posiada nie ważne kim jej rodzice czy dziadkowie byli.

Efekty specjalne to tam były ( ͡° ͜ʖ ͡°)?
@lyman11: no tak, wiadomo - sithowie się wzajemnie, tradycyjnie mordują, ale...
Snoke to miał być totalny #!$%@?, a nie poczuł, że mu komórka wibruje. Czyta w myślach, tworzy połączenia międzyplanetarne, a #!$%@? ginie tak idiotycznie.

Efekty były. Scena jak azjatka z finnem uciekają z wybuchającego statku, scena jak leja lata po kosmosie. Żenada w #!$%@?.

Tia - ratować jednego nygusa, który w końcu mógł się przydać, zamiast setek swoich ziomków, którzy