Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • odpowiedzi (14)

 • avatar

  Zawsze gdy słyszę, że są jakieś prognozy tego co będzie za 50 lat, jak będzie wyglądała sytuacja gospodarcza na świecie itp. i ktoś snuje poważne plany oparte na tych prognozach to mówię, że gdyby w 1920 Polak Niemcowi powiedział, że za 30 lat mecz piłki nożnej Szczecin - Wrocław będzie meczem polskiej ligi, to on mógłby odpowiedzieć, że tylko w wypadku jeśli mecz Lwów - Kraków będzie spotkaniem drużyn z dwóch osobnych państw i obaj uznaliby to za świetny dowcip i pogratulowaliby sobie nawzajem wyobraźni

  #wroclaw #zielonagora #szczecin #gorzow #przemyslenia
  pokaż całość

  odpowiedzi (29)

 • avatar

  Osoby przebywające w zatłoczonych miejscach krajów trzeciego świata przestrzegam przed starym numerem "na karton".

  Doliniarz podchodzi do nas z kawałkiem papieru żebrząc lub próbując coś na nim pokazać, a wtedy pod planszą jego druga ręka niczym dłoń samego Mateusza Morawieckiego wędruje prosto do naszej kiermany.

  Tego gnoja z placu Meskel w Addis Abebie już kojarzyłem, ale on mnie chyba nie, więc kiedy znów spróbował swojej sztuczki, niczym Marian Kowalski lewakowi, zasadziłem mu polskiego, husarskiego kopa w dupę. Ale się zdziwił.

  Sposoby na przekręty w takich miejscach można mnożyć, fantazja jak u hurtowników z Ptaka. Na zdjęcie dziecka, na plucie, na prezent, o wałach na wymianie forsy już nawet nie wspominając. Widząc zbliżającą się grupkę kryjanów z których conajmniej jeden dzierży pokrywkę od pudełka po butach najlepiej już z daleka podnosząc rękę z palcem wskazującym niczym Korwin Boniemu kazać wypieprzać.

  Jakie znacie lub przytrafiły się wam uliczne sztuczki (podpowiadam słowo klucz: Cygan)? Może się komuś przyda w przyszłości.

  Insta | Blog

  #wanderlust - tag z mojej obecnej tułaczki po Rogu Afryki (oraz wcześniejszych podróży i opowiadanek).

  #podroze #podrozujzwykopem #ciekawostki #afryka #tworczoscwlasna #pieniadze oraz pozwolę sobie użyć #vatowcy xD
  pokaż całość

  odpowiedzi (72)