Wpis z mikrobloga

Mirki, gdzie szukać problemu:
Roczny komputer
(MSI B150PCMate, MSI RX480 GamingX8GB, i5 7500, 8GB HyperX, VeroL1 600W, SSD+HDD)
Grafika przy odpaleniu jakiejkolwiek gry zaczyna piszczeć, fps potrafią spaść w cholerę (np. w wot ze 120 do 30, wiesiek3 z 80 do 15, FO4 ze 100 do 20), potrafi mi ekran zrobić się czarny, a komp nie reaguje na nic oprócz resetu
SO Win10, próbowałem opcję ze sterownikami (starsze/nowsze etc), sprawdzałem programami obciążeniowymi (żadnych błędów wg programów).

Na moje nieszczęście kupowałem w sklepie, który posiada "Najlepsze" opinie nt. gwarancji (brzoskwinie.com czy jakoś tak ;) )
Pisałem bezpośrednio do MSI Polska, czy można im to wysłać, ale niestety bez odzewu.
Kombinować coś na własną rękę jeszcze? Czy uderzać do sklepu?

#komputery #pomocy #pcmasterrace #gry #pytanie

Co szwankuje

  • Karta 31.6% (6)
  • Zasilacz 63.2% (12)
  • Coś innego (komentarz) 5.3% (1)

Oddanych głosów: 19

  • 14
@skater_skully: nie musisz, wystarczy przepiąć kabel do wtyczki z płyty głównej. Tutaj jedynym problemem może być brak portu którego używasz, ale jak to roczny PC, to DVI na płycie powinno być.
To jak ktoś zauważył wyżej brzmi trochę jak problem z chłodzeniem. Odpal HWmonitor i sprawdź czy się nie przegrzewa, Możliwe, że trzeba będzie zmienić w BIOSie na grafikę wewnętrzną, ale to tylko w niektórych przypadkach
@skater_skully: pobierz prime95 i sprawdź, bo to może być jedna niemożliwa i nieprawdopodobna rzecz - kości ram XD Jak wyskoczy ci rounding error to znaczy że RAM ma coś nie teges. Ale że to nie zasilacz to mnie bardzo mocno dziwi. Może przegrzewa się zintegrowana grafika na mostku północnym? Czy HWmonitor/bios wyświetla jakieś dziwne temperatury?