Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  zawsze ta sama śpiewka

  odpowiedzi (13)

 • avatar

  94/100 Manul stepowy - to gatunek małego drapieżnego ssaka z rodziny kotowatych, rozprzestrzeniony jest na obszarach Azji Środkowej, od Zakaukazia i wschodniego wybrzeża M. Kaspijskiego, przez Turcję, Uzbekistan i Kazachstan po Tybet, Ałtaj, Mongolię i Syczuan w Chinach. Taki azjatycki dziki kot. Na południe jego zasięg obejmuje Iran, Afganistan i Pakistan. Środowisko życia to stepy, skaliste pustynie, równiny i pozbawione drzew obszary górskie. Można go spotkać do 4500 m n.p.m.

  Na większości obszaru swego występowania jest chroniony. Polowano na niego głównie w Rosji, Chinach i Mongolii, gdzie prócz chęci zdobycia futra robiono z jego tłuszczu i organów lekarstwa. Manule mają najbardziej gęste i najdłuższe futro spośród wszystkich kotów. Dzięki temu dobrze znoszą niskie temperatury i potrafią przez długi czas polować przemieszczając po śniegu. Ponadto kolor i długość futra zmienia się w zależności od pory roku.

  Jest nieco dłuższy niż kot domowy, ma krótkie i masywne nogi, krótką, szeroką głowę z małymi, zaokrąglonymi uszami. Angielska nazwa tego kota, "Pallas Cat", pochodzi od nazwiska niemieckiego przyrodnika Petera Pallasa (który był jednym z najwybitniejszych podróżników-naturalistów XVIII wieku), który pierwszy opisał ten gatunek w 1776. Za to manul to mongolskie słowo. Przez dłuższy czas zaliczano go do rodzaju Felis — sądzi się, że jest blisko spokrewniony ze żbikiem Jednak z powodu pewnych różnic w budowie czaszki oraz — wyjątkowej u małych kotów — okrągłej źrenicy, stworzono dla niego odrębny rodzaj Otocolobus.

  Zjada przede wszystkim szczekuszki(takie tam, zajęczaki;)), drobne gryzonie i ptaki. Prowadzi nocny tryb życia, za dnia ukrywa się w norach innych zwierząt, małych jaskiniach i rozpadlinach skalnych.

  Manul żyje średnio ok. 12 lat, znany jest ze sprawności z jaką wspina się po stromych skałach. Dużą rolę w porozumiewaniu się między osobnikami odgrywa ocieranie. Manule posiadają wybitne rozwiniętą mimikę, co według niektórych czyni je najbardziej ekspresyjnymi kotami świata.

  #100kocichciekawostek #koty #ciekawostki #zwierzaczki
  pokaż całość

  odpowiedzi (9)

 • avatar

  Sytuacja z dzisiaj: Pracbaza w #szczecin
  Przyszedł do nas dzisiaj typ do firmy na jeden dzień próbny. Z kilometra widać, że recydywa. Miał wszystkie możliwe dziary więzienne. 2m wzrostu i ze 120kg wagi. No jednym słowem - lepiej unikać xD

  Mała firma, prace głównie monterskie. Szef stary cap Janusz Biznesu totalnie odrealniony. Nie wie kto to jest Donald Trump, ale doskonale pamięta ile komu zapłacił 28 marca 2009 roku. Typowy Janusz - totalny rekin biznesu.

  No i tutaj jest sytuacja - szef, jak to Janusz, nie pamięta naszych imion bo na chuj mu to jest potrzebne a przecież faktury się same nie wystawią. Więc nazywa nas według swojej własnej fantazji (sic!)...

  Więc szef podczas rozmowy z wyżej wymienionym "recydywą" zauważył jego liczne dziary i prawdopodobnie szczególną uwage zwrócił na jego trzy łezki pod okiem...

  Jak go zaczął nazywać?

  pokaż spoiler Kurwa "PŁACZEK" XDDDD
  pokaż całość

  odpowiedzi (23)