Wpis z mikrobloga

#bron #strzelectwo

Mail ktos kiedys kontrole policyjna w bronia przy sobie?

Jakis czas temu złapali mnie na suszarke, niewiele przekroczylem, ale jednak. Dokumenty, itp. Policjant wziął wszystko, poszedł do radiowozu, posprawdzał, przyleciał spowrotem z alkomatem i pierwsze pytanie czy mam bron przy sobie, mowie ze nie - zgodnie z prawdą. I jeszcze dmuchac musialem.

A gdybym miał to sprawdzają cokolwiek czy książeczkę tylko?
  • 9
@MercedesBenizPolska nie mają prawa sprawdzać czy coś masz. W sensie tak namacalnie przy pozwoleniu sportowym. Masz prawo mieć i koniec kropka. No w sensie jak nie jesteś pod wpływem. To tylko informacja dla nich która nie jest do niczego potrzebna.
@MercedesBenizPolska: Mnie dwukrotnie zatrzymali do kontroli, od kiedy posiadam pozwolenie (oba razy „rutynowa” kontrola). Zastanawiałem się, czy będą pytać o broń, po tym co znajomi opowiadali, ale nie pytali, nie miałem też jej zresztą przy sobie. Zastanawiam się więc od czego to zależy - od (nad)gorliwości funkcjonariuszy?
@avltree: @MercedesBenizPolska: we wrzesniu wracalem z wesela ze wschodu do Wroclawia. Navi kieruje na zakaz, nie znam terenu, mowie dobra jade. A tam policja :)
Zgarneli 3 samochody. Poprosili standardowe papiery i za moment do nich. Tam info z systemu ze posiadam bron to tylko pytanie czy mysliwy ;)
Pozniej rozmowa zeszla na motocykle bo mam tez uprawnienia. Milo, przyjemnie, 20zl mandatu i 6pkt ( ͡° ͜ʖ ͡
Nie będzie stresowej sytuacji gdy np. ukradkiem zauważy.


@L3stko: jak to już ktoś mi powiedział - nie zareagują. Jak na bębnach wyskoczy, że masz pozwolenie to się nie interesują, jak wyskoczy że pozwolenia brak to i tak nie zareagują, złapie ktoś bardziej przygotowany.