Gorące dyskusje ostatnie 12h

Teraz będzie coś dla pelikanów, którzy świadomie lub też nie łykają radziecką wizję II Wojny Światowej.
    Całkiem niedawno po mirko pod różnymi wpisami traktującymi o #iiwojnaswiatowa zaczęła fruwać załączona grafika. Spotkała ona się z bardzo entuzjastycznym przyjęciem i potakiwaniem, że tak tak, tak było. Podejrzewać tylko mogę przyczyny dla takiego zachwalania owego tworu. Moim podejrzeniem jest sprzeciw przeciwko amerykańskiemu pryzmatowi II Wojny Światowej i jest to zrozumiałe, jednak w żaden sposób nie tłumaczy przekłamywania tego konfliktu na rzecz ZSRR.
    Aby poniższy obrazek przedstawiał stan faktyczny, to radzieckie dinozaury powinny jechać na amerykański ciężarówkach, brytyjskich czołgach i jeść brytyjskie mielonki SPAM, bez których znaczna część Armii Czerwonej padłaby z głodu podczas zimy 1941 roku.
    Już pominę milczeniem, że zaangażowane po lądowaniu w Normandii siły zdjęto właśnie z frontu wschodniego (II Korpus Pancerny), o nalotach na niemieckie miasta i milionach ton innych towarów, które alianci zachodni słali do Rosji aby ta mogła funkcjonować.
    Miejcie trochę RIGCZu i nie postujcie gówien rodem z runetów.
    #ciekawostki #gruparatowaniapoziomu #shitwykopsays
    pokaż całość

odpowiedzi (36)

Trochę śmiechłam, bo moja młodsza siostra ma ramkę na zdjęcia "friends" i wszędzie dała swoją buzię :D #heheszki #przegryw

odpowiedzi (24)

• odpowiedzi (14)