Wpis z mikrobloga

@Holenderski_Ser: Masz w dzisiejszych czasach mega łatwo - zaczynałem od DJI Phantom 1 gdzie nie było NIC i wszelkie kamery, podgląd, sterowanie - wszystko trzeba było rozwiązać samodzielnie.

Dziś polecałbym DJI Mavic albo Karma od GoPro ale nie wiem czy GoPro nie wycofało go z rynku wręcz całkiem (sprawdź).

Nie ładuj się w jakieś no name, chińczyki (DJI wyjątek rzecz jasna) i wszystko co na tym etapie musiałbyś składać samodzielnie.

:
Saeglopur - @HolenderskiSer: Masz w dzisiejszych czasach mega łatwo - zaczynałem od D...
@Saeglopur Trochę uogólnienie. Przecież są ludzie, którzy pod kocem trrzymają sprzęt i traktują go jak świętość. Sam będę sprzedawał swojego niedługo i mam nadzieję, że nie wszyscy mysłą w taki sposób ;) Ja przesiadam się na Sparka z powodu mobilności.
@mlodymedyk: To są okazje warte faktycznie zakupu ale żeby móc tak sprzęt zweryfikować - praktycznie niemożliwe. Jedynie jeśli to np zakup od znajomego czy rodziny itp. To bardzo precyzyjny sprzęt, zwłaszcza teraz choć nawet jeszcze pierwsze Phantomy mimo współczesnych dodatków też bardzo łatwo było pokruszyć, rozkalibrować, silniki się zużywały nawet od samego stania i później nierówno kręciły itp itd.

Dlatego zwłaszcza przy dzisiejszych cenach nie ryzykowałbym i jeśli kupować to nowego
@Saeglopur: Oczywiście sam też oryginalnego bym brał, ale używkę polecę dla kogoś kto jeszcze nie jest przekonany czy go to wciągnie. Najlepiej sprawdzić osobiście, a jeśli to niemożlliwe to surowy film z drona minimum.
@Holenderski_Ser: dla początkującego tani sprzęt i w miarę dobre nagrywanie - DJI Spark. Phantoma 3 Standard nie bierz - wielka kobyła z kiepskim zasięgiem ;) Sparka wrzucisz do plecaka, a nawet większej kieszeni, nie potrzebujesz na niego żadnych uprawnień, a obsługa jest wygodniejsza od Phantoma 3 Standard dzięki mniejszemu kontrolerowi.