Wpis z mikrobloga

Pora się przyznać - jestem leworęczny
Najgorzej jest, kiedy mam pisadło, które nie wysycha od razu i potem tą nieszczęsną ręką wycieram wszystko co napisałem.
I ta biedna mama, która słyszała w szkole:
- Widziała pani że Paweł jest leworęczny?
- Nie, nie widziałam, syn nigdy obok mnie nie był
- Aha, no będo problemy, bo dzieci leworęczne są ograniczone umysłowo i nie chodzą na wf
Za każdym razem, gdy ktoś podaje mi marker, robi to w kierunku prawej ręki - gdy chwytam lewą, czuję deszcz pogardliwych spojrzeń.
"Lol mańkut xD"
"Na pewno jest hehe głupi"
"Pewnie nie umie pisać"
Najgorzej, że potem wychodzi na jaw, że faktycznie nie umiem

Może brzmi jak #pasta ale bliżej do #zalesie #truestory
  • 20
@pawbeats aż mi przypomniałeś reakcję nauczycieli którzy pierwszy raz widzą na lekcji kogoś kto pisze lewą "uuuuu oooooo jesteś leworęczna, to takie lekkie upośledzenie hehe a spróbuj przełożyć długopis do prawej ręki hehe nie umi"
No i początek podstawówki gdzie obowiązkowe było pióro, to dopiero była męka i ciągłe uwagi nie rozmazuj, nie rozcieraj, nie brudź kartek. Inni dostawali za zeszyt szóstki z uśmiechami albo w koronie, a ja zawsze bez tych
@pawbeats: już dosyc dawno badania obaliły ułomność „mańkutów” i okazuje się ze jest zupełnie odwrotnie - leworęczność sprzyja większej sprawności i integracji dwóch półkul, przez co osoby te osiągając większej sukcesy.
Mimo ze leworęczni stanowią 10% populacji to jest ich mnóstwo wśród ludzi osiągających niebywałe sukcesy np.
Ludwig van Beethoven, Michał Anioł Buonarotti i Rafael Santi, Albert Einstein. To samo dotyczy polityków. Spośród ostatnich ośmiu prezydentów USA aż pięciu było leworęcznych:
leworęczność sprzyja większej sprawności i integracji dwóch półkul, przez co osoby te osiągając większej sukcesy.


@Takijiro: Zgadza się. Ciekawy filmik na ten temat przedstawił "Naukowy Bełkot". Przeprowadzano badanie lewo i praworęcznych osób. W myśl aktualnej nauki, że lewą stroną ciała zarządza prawa półkula mózgu, natomiast prawą - lewa - spodziewano się po prostu większej aktywności półkuli lewej u praworęcznych, a prawej półkuli u leworęcznych. Jednak w trakcie badania okazało się że
@pawbeats: dr Rałowski z pwr zawsze widząc leworęcznego przy tablicy mawiał "widzą państwo zadanie jest tak proste że pan tutaj lewą ręką rozwiązuje" ( ͡° ͜ʖ ͡°) Sopel jak to czytasz to pozdrawiam
@pawbeats: Nienawidze leworęcznych, gdyż ci mają większe szansę, żeby zostać w przyszłości znanymi artystami lub naukowcami, a ja jestem praworęcznym zjebem. DLACZEGO NIE MOGĘ BYĆ LEWORECZNY, TYLKO MUSZE NALEŻEĆ DO TEGO PRAWORĘCZNEGO PLEBSU! ()